InformacijaLietuvoje

Vilkų medžioklė nutraukta dalyje Lietuvos

2018-12-05 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas nutraukė vilkų medžioklę toje Lietuvos teritorijos dalyje, kuriai skirtas medžioklės limitas jau yra išnaudotas. Medžioklės limitas buvo išnaudotas mažesnę vilkų žalą gyvuliams patyrusiuose rajonuose, o didesnę žalą patyrusieji rajonai nuo medžioklės tempų atsiliko, juose medžioklės sezonas toliau tęsiasi.

Spalio 20 d. įsigaliojęs Aplinkos ministro įsakymas dėl vilkų sumedžiojimo limito patvirtinimo leido sumedžioti 60 vilkų, limitą padalinant į dvi dalis: buvo išskirti didesnę žalą gyvuliams patyrę rajonai ir juose numatytas 30 vilkų limitas, bei kita šalies teritorija, kuriai taip pat numatytas 30 vilkų limitas. Pastarasis limitas jau yra pernaudotas – iki gruodžio 5 dienos šioje šalies dalyje sumedžioti 36 vilkai, t.y. šešiais daugiau nei buvo leista ministro įsakymu. Daugiausia – septyni – vilkai sumedžioti Kupiškio rajone, šeši vilkai sumedžioti Rokiškio rajone.

Paskirstydama limitą į dvi dalis ir išskirdama didesnę vilkų žalą patyrusius rajonus, Aplinkos ministerija siekia medžioklę kryptingiau nukreipti į tas teritorijas, kur vilkai dažniau pjauna gyvulius. Ministerijos teigimu, „probleminiais“ rajonais išskirti tie, kuriuose registruotos žalos atvejų buvo ne mažiau kaip penki: Alytaus r., Anykščių r,. Elektrėnų, Ignalinos r., Kaišiadorių r., Kalvarijos, Šalčininkų r., Šilalės r., Tauragės r., Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r., Vilniaus r. ir Zarasų r. Iki gruodžio 5 dienos šiuose rajonuose sumedžiota 18 vilkų iš limito numatytų 30-ties. Medžioklės mastai šiuose – „probleminiuose“ dėl žalos – rajonuose daug mažesni: didžiausias sumedžiotų vilkų skaičius viename rajone – trys, sumedžioti Anykščių rajone. Kituose rajonuose sumedžiota po vieną-du vilkus. Nei vieno vilko nesumedžiota Alytaus, Kalvarijų, Ukmergės, Zarasų rajonuose. „Probleminiais“ išskirtuose rajonuose medžioklė tęsiama.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!