InformacijaLietuvoje

Pėdsekystės pradžiamokslio kursai ir išvyka

2018-12-03 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Lapkričio-gruodžio mėnesiais GAA “Baltijos vilkas” savanoriai Vilniuje rengė Pėdsekystės pradžiamokslio kursus. Pavasarį šie kursai sulaukė itin didelio susidomėjimo ir pasisekimo, todėl nuspręsta juos kartoti ir rudenį.

Kursų metu klausytojai supažindinami su atsakingo elgesio gamtoje taisyklėmis, pėdsekystės principais, pagrindiniais Lietuvos žinduoliais ir jų veiklos žymėmis, kurias galima aptikti laukinėje gamtoje.

Be penkių valandų trukmės paskaitų organizuojama ir praktinė išvyka į gamtą, kur naujieji pėdsekiai kartu su labiau patyrusiais vadovais mokosi pritaikyti įgytas teorines žinias. Šiemet pėdsekystės išvyka išpuolė kol kas sniegingiausią ir bene šalčiausią dieną – praėjusį sekmadienį. Kadangi išvykos vietoje snigo ir dalį nakties, žvėrys nepaliko labai daug šviežių pėdsakų. Tačiau dalyviams pavyko aptikti ir atpažinti briedžių, elnių, stirnų, kiškių, lapių, voverių, pelinių graužikų ir kitų gyvūnų veiklos žymių.

Turbūt neįprasčiausias radinys – banda sniegą rupšnojančių laisvai besiganančių avių. Neaišku, ar jos išvis turi šeimininkus, o jei taip – kodėl yra paliktos laisvai klajoti po teritoriją

Kursai dalyviams nemokami, juos neatlygintinai veda ir organizuoja savanoriai, o patalpos paskaitoms nuomai naudojame 2 proc. paramą.

GAA “Baltijos vilkas” informacija

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!