Užsienyje

Šis Minesotos vilkų teritorijų žemėlapis – puikus pavyzdys, kad vilkai yra teritoriniai gyvūnai

2019-01-16 | Kategorija: Užsienyje | Komentarų nėra

Minesotos vilkų teritorijų žemėlapis

Vilkų šeimos savo teritorijas vertina labai rimtai. Tai parodo šis naujas, dinamiškas, spalvingas ir detalus duomenų žemėlapis sukurtas Voyageurs Wolf Project.

VWP mokslininkai (jungtinė grupė iš Minesotos Universiteto ir Voyageurs Nacionalinio Parko) žymėjo septynių šiaurinės Minesotos vilkų šeimų buvimo vietas 68,000 kartų per visą vasarą. Jų sugeneruotas žemėlapis parodo kaip tvirtai vilkai laikosi savo namų.

“Paveikslas praktiškai kalba pats už save – jis parodo kaip vilkai pasidalina miškus,” sako Tom Gable, doktorantas, atliekantis tyrimą VWP. “Naudodamiesi tik uosle ir žymėjimu jie pasidalina teritorijas ir kaip matome griežtai to laikosi. Tai papildo mūsų supratimą apie jų elgesį ir gyvenimo būdą…”

Šis žemėlapis taip pat leidžia pamatyti, ką tiksliai veikia 30-40 Voyageur parko vilkų vasarą. Šiltuoju sezonu medžių lapija slepia vilkus nuo senesnių gyvūnų sekimo technologijų, tokių kaip radijas ir lėktuvai, aiškina Gable, bet GPS antkakliai suteikia detalius duomenis apie vilkų šeimų judėjimą.

Tai pat tai leidžia tyrėjams geriau suprasti, kaip vilkai maitinasi šiltuoju metų periodu. VWP nariai pėščiomis nukeliavo apie 8,000 kilometrų, kad ištirtų potencialias medžioklės vietas – ten, kur vilkai apsistojo ilgiau nei 20 minučių. “Mes nežinome, kiek tiksliai bebrų ar elnių vilkai sumedžioja per vasarą, nes iki šiol niekas to negalėjo suskaičiuoti”, sako Gable.

Šie moksliniai atradimai pradžiugino ir įkvėpė VWP komandą. Taip pat šis duomenų žemėlapis pasklido tarp 50,000 Reddit naudotojų ir dar kartą spalvingai ir dinamiškai patvirtino seniai žinomą faktą: vilkai yra teritoriniai gyvūnai.

Šaltinis:
http://www.citypages.com/news/this-data-map-of-minnesota-wolves-is-incredible/502160411?fbclid=IwAR3sO6bEqoQxOnOrpfoS3Q-zvybzYDdi2sI1LtzaB8lflBTMzC6kTuenrjQ

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!