Užsienyje

Ukrainoje dar 2 metams uždrausta briedžių medžioklė

2011-02-06 | Kategorija: Užsienyje | Komentarų nėra

Prieš dvejus metus, po didelių ekologinių organizacijų protesto akcijų prie Ukrainos Aplinkos ministerijos, buvo įvestas 2 metų moratoriumas briedžių medžioklei. Per 15 pastarųjų metų briedžių gausa dėl intensyvios medžioklės buvo sumažėjusi 70 proc., o kai kuriuose regionuose jie buvo išnaikinti visai. Moratoriumo terminas baigėsi ir nevyriausybinė organizacija “Kijevo ekologinis-kultūrinis centras” iškėlė klausimą dėl moratoriumo pratęsimo arba briedžio įtraukimo į Ukrainos Raudonąją knygą.
Vasario 1 dieną įvyko Nacionalinės Raudonosios knygos komisijos posėdis. Jame medžiotojų organizacijos siūlė leisti briedžius medžioti. Tam stipriai paprieštaravo Zoologijos instituto profesorius S.Mežerin’as. Jam pavyko įtikinti komisiją, kad moratoriumas briedžių medžioklei būtų pratęstas dar dvejiems metams. Su tuo ir sveikiname Ukrainos kolegas.
Lietuvoje briedžių medžioklė taip pat buvo ribojama, kol populiacija po truputį ėmė atsistatyti. Medžiotojų manymu šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 6700 briedžių, tačiau realus skaičius gali būti tris kartus mažesnis. Per praėjusį medžioklės sezoną mūsų šalyje sumedžioti 147 briedžiai.

“Baltijos vilko” informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!