Užsienyje

Japonijoje planuojama užveisti vilkus

2011-02-05 | Kategorija: Užsienyje | Komentarų nėra

Japonijos fermeriai nori vilkų pagalba apginti savo derlių nuo šernų ir elnių antpuolių, praneša vietos spauda. Vilkus ruošiamasi nupirkti Rusijoje ir Kinijoje.

Šį projektą numato vykdyti Kiusiu salos Ojtos prefektūra. Vienas iš vilkų introdukavimo iniciatorių yra šios prefektūros meras Chasimoto. Jis pasiūlė kitų metų biudžete išskirti tam reikalingas lėšas. Pirmiausia šį planą turi palaiminti Bungoono miestelio  ir kaimyninių rajonų visuomenė bei centrinė valdžia. Mero idėją palaiko žinomas Tokijo žemės ūkio universiteto profesorius, vilkų tyrinėtojas Naoki Marujama.
“Vilkų efektyvumas, siekiant sumažinti kanopinių gyvūnų žalą, yra moksliškai įrodytas”, – pabrėžia profesorius, pridurdamas, kad vilkai žmonių nepuola. Vilkus įsileisti sutiko jau penkios Ojtos ir Mijė prefektūrų gyvenvietės. Tuo domisi dar penkios gyvenvietės.
Šiame regione auginami vietos kulinarijoje ir Rytų medicinoje populiarūs grybai “siitake”, kurių derlius privilioja gausybę šernų. O išplitę elniai siaubia ryžių laukus. Praėjusiais metais vien tik aplink Bungoono miestelį ūkininkai dėl kanopinių gyvūnų veiklos patyrė 24 mln. jenų (apie 300 000 JAV dolerių) žalą.
Išlaidas padidina ir visokiausių aptvarų bei gaudyklių įrengimas, į kurias vien tik per praėjusius metus pakliuvo 2000 šernų ir elnių. Tačiau realūs žalos mastai yra kur kas didesni, nes toli gražu ne visi ūkininkai apie patirtus nuostolius praneša valdžios institucijoms.
Vilkai Japonijoje negyvena nuo 1905 metų.

Pagal ИТАР-ТАСС informaciją

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!