InformacijaLietuvoje

Kaip medžioklė veikia vilkų populiaciją

2018-11-25 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Medžioklė išbalansuoja vilkų šeimas, kai nušaunamas vienas ar abu alfa poros nariai. Stabilioje vilkų šeimoje tik alfa pora veda jauniklius, o kartu gyvenantys kiti šeimos nariai padeda juos auginti ir medžioti. Tokia šeima, besielgianti kaip komanda, geba sumedžioti didesnį grobį miške ir ginti savo užimamą teritoriją, neįsileisdama kitų vilkų. Medžioklės išbalansuota šeima suyra ir pasklinda, nauji vilkai ateina į teritoriją. Vietoje vienos poros jauniklius veda kelios, jos neturi „palaikymo komandos“, todėl joms sunkiau sumedžioti stambesnį grobį ir išmaitinti vilkiukus. Be to, medžioklės spaudimas paskatina rujoti jaunesnes vilkes bei padidina pavienių vilkų, negalinčių pilnavertiškai medžioti miške, skaičių. Tiek pavieniai, tiek jauni poras sudarę vilkai, negebantys pilnavertiškai medžioti miške, kelia grėsmę gyvuliams. Dėl šių priežasčių vilkų medžioklė neišsprendžia vilkų žalos problemos.

Stabilioje šeimoje jauniklius veda tik alfa pora, vada būna nedidelė. Šeimos nariai geba sumedžioti didesnį grobį miške.

Medžioklė išbalansuoja šeimas ir sumažina vilkų skaičių, tačiau populiacija siekia atsistatyti, be to, likusiems vilkams tampa sudėtingiau medžioti miške.

Medžioklės išardytos vilkų šeimos nariai sudaro poras su atklydusiais vilkais, o dalis lieka klaidžioti pavieniui. Naujai porai dviese išmaitinti jauniklius tampa sudėtinga, taip pat pavieniai vilkai negeba pilnavertiškai medžioti, todėl gali būti labiau linkę pjauti naminius gyvulius.

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!