Straipsniai

Pėdsekystės kursai (Kaunas) 2017 Ruduo – 2018 Pavasaris

2017-08-21 | Kategorija: Straipsniai | Komentarų nėra

Prisiliesdamas prie šakelių, kamienų, akmenų vanduo sukasi ir sukasi, gyvėja ir gyvėja

Užbūrė upeliai šią vasarą… Noras pažinti, pajusti jų gyvastį, tėkmę, galbūt išjausti jiems duoto vardo prasmę augte užaugo. Žodį suprasti reiktų išrutulioti  į tam tikro dalyko gilesnį pažinimą, o ne į  paprastumą, prastumą, paslaptingumo panaikinimą. Tokį ženklų postumį stebėti suteikė bičiulės perpasakoti pastebėjimai, kuriuos įžvelgė austrų miškininkas Viktoras Šaubergeris (Victor Schauberger). Suvešėjo noras pačiam prie to prisiliesti, labiau suvokiančiu žvilgsniu į tą gyvastį žvelgti…

Labai taiklus austrų miškininko pastebėjimas, kad upeliai, šaltinėliai, versmės medžių teikiamą vėsumą mėgsta. Tai lyg lopšys gyvasties, tikrų tikriausia gimtis,  kur tik palengva į šviesą išlendama. Todėl vandenų ištakos, didžioji dalis upelio, turėtų po medžių prieglobsčiu glūdėti, o ne ištiesintomis vagomis, atvirais, karščio, vėjų, lietų plaunamais laukais tekėti… Reiktų drausti plynų miškų kirtėjams, melioratoriams prie upelių per kelis šimtus metrų liestis, paliekant galimybę tyriems tekėti, visą gyvastį švariu, jėgų teikiančiu vandeniu gaivinti… Dažnai matydami bebrų veiklos žymes, tik į jas težvelgiame, bet ar įsiklausome į upelio gyvumą, kuris su kiekvienu kriokliuku vis gyviau kalba, su kiekvienu paverstu medžiu vis švaresnis ir tyresnis tampa. Šiems nuostabiems gyviams žemai nusilenkti tenka, juk jie šios Žemės kraują valo… Kiek šalia mūsų paslapčių, apie kurias net nenutuokiam…

 

Šiuo tekstu ir akimirkomis kviečiu jus registruotis ir tapti pėdsekystės kursų dalyviais bei susikurti progą pažvelgti į paslaptingą gyvūnų kuriamą tarpusavio darną, susipažinti su kiekvieno jų gyvensena, pomėgiais, įpročiais.

 

Plačiau apie kursus:

Planuojamas apie 20 paskaitų ciklas. Kursai vyks Kaune – vieną kartą savaitėje (ketvirtadienį), nuo 19:30 val. Paskaitos trukmė apie 1 val. Paskaitos prasidės nuo spalio mėnesio. Tikslesnė informacija bus pateikta užsiregistravusiems dalyviams.  Užsiėmimai nemokami. Dalyvių kiekis ribotas.

 

Kursai, kaip ir ankstesniais metais, sudaryti iš dviejų dalių: teorinės paskaitos (apie 20 paskaitų), bei praktiniai užsiėmimai (išvykos į gamtą). Dalis paskaitų patalpinta www.vilkai.lt/pedsekyste/kursai.

 

Paskaitų temos :

  1. Gamtajausmė pasaulėvoka
  2. Pėdsekystės pagrindai
  3. Stambieji plėšrūnai (vilkas, lūšis, lapė, mangutas)
  4. Stambieji kanopiniai (briedis, taurusis elnias, šernas, stirna)
  5. Kiti žinduoliai (įvairios pelės, voverė, kiškis, bebras, ūdra, barsukas, kiaunė, audinė, šeškas, šermuonėlis, žebenkštis, …)
  6. Orientavimasis gamtoje.

Registracija aktyvi iki rugsėjo 29 d. Registracija šiuo adresu: -> spausti čia

 

Kontaktinis asmuo: 
Tomas Selickas
Tel. 862376945

Bebrų švarinamas upelis turi galimybę atgyti:

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!