InformacijaStraipsniai

Pėdsekystės kursai

2013-12-02 | Kategorija: Informacija, Straipsniai | Komentarų: 2

Novaraistis. Pėdsekystės kursų dalyvės nuotrauka

Labai gerai prisimenu lapkričio 23 dienos rytą, kuris buvo nepaprastai ramus ir paslaptingas. Tą dieną Novaraistis skendėjo rūke. Po truputį, iš tolimesnių ir artimesnių Lietuvos kampelių susitartu laiku rinkosi pėdsekystės kursų dalyviai. Kurie su neapsakomu noru laukė, kada galės panaudoti paskaitų metu išgirstas žinias.

Dalyvių gausu, tad iš Vilniaus atvažiavo dar keletas pėdsekystės kursų vadovų, kurie pagelbės savo grupių nariams įsisavinti žinias. Grupės trys, maršrutai vidutinio ilgumo (apie 8 km). Sutariam grįžti po 3 ar 4 valandų.

Dalyvių nuotaika puiki, visi su didžiuliu noru narplioja pastebėtus pėdsakus, sprendžia kokio gyvūno gi čia praeita ar prabėgta. Kokio jis amžiaus, lyties, kur link nuėjo ir ar seniai. Pėdsakais sekti visgi nėra taip paprasta, ant keliuko matosi tik pėdsakų nuotrupos. Tuo tikslu pabrėžiama, kad viską reikia įvertinti labai atidžiai, išnagrinėti menkiausią paliktą gyvūno žymę, nes gamtoje labai aiškiai įsispaudusių pėdsakų ne taip dažnai pasitaiko. Žygiui įpusėjus, dalyviai nesunkiai skiria, kur prabėgta šerno, stirnos, elnio ar briedžio. Išnarplioja, kur bėgta lapės, o kur manguto.

Lapės pėdsakas. Pėdsekystės kursų dalyvės nuotrauka.

Nors ir neskubėdamos dalyvių grupės po truputį renkasi prie paliktų transporto priemonių. Kiekvienas jų išeina netuščiomis, iš miško išsineša žinių ir patirties krepšelį, kuris su kiekviena išvyka vis labiau ir labiau pilnės.

Pėdsekystės kursų išvykos dalyviai

O kiek būta smagių prisiminimų, diskusijų, draugiškų pasišnekėjimų. Smagiausia tai, kad priėjome vieningos nuomonės, kad nuostabi Lietuvos gamta yra mūsų didžiausias turtas. Ir nevalia leisti jos naikinti tiems, kuriems svetimas pajautimas gamtos ir gyvasties grožio. Mes privalom pažinti ir puoselėti mus supančią aplinką, nes tik iš jos galime pasisemti stiprybės kūrybai ir savęs tobulėjimui.

GAA “Baltijos vilkas”

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!