LietuvojeStraipsniai

Naktinių taikiklių zombiai atslenka

2015-11-30 | Kategorija: Lietuvoje, Straipsniai | 1 komentaras

Kaip manote, koks valstybinės reikšmės klausimas labiausiai vertas paskutiniųjų besibaigiančios Seimo kadencijos pastangų? Sakote, valstybės saugumas naujųjų tarptautinių iššūkių fone? Arba naujojo socialinio modelio svarstymas ir tobulinimas? O gal švietimo ar teisėsaugos darbuotojų apgailėtinų darbo sąlygų gerinimas? Pagaliau naujasis biudžetas? Na taip, kažkiek, bet ne tik.

Prioritetinių uždavinių sąraše išdidžiai pūpso ir žavusis raudonskruostis Broniaus Bradausko kūdikėlis – naktiniai taikikliai medžioklėje. Taip taip, nuo balsavimo, kuriame Seimas atmetė šį siūlymą, tepraėjo du mėnesiai, o naujas projektas XIIP-3833 su iš esmės tuo pačiu tekstu jau užregistruotas ir rytoj (gruodžio 1 d.) bus teikiamas Seimo posėdyje. Ir kaip gi kitaip, kai nelaimėliai medžiotojai su naktiniais taikikliais vis įkliūva aplinkosaugininkams (žr. čia ir čia). O kai kurios internetinės parduotuvės naktinius taikiklius savo prekių sąrašuose demonstravo dar prieš ankstesnio projekto galutinį svarstymą, kurio netikėtas rezultatas taip kiauliškai sumaišė kortas.

Lietuvos Respublikos Seimo statuto 139 straipsnio 2 dalis numato, kad projektas nepriimamas pakartotinai svarstyti, jei jį ar kitą analogiško turinio įstatymo projektą per pastaruosius 6 mėnesius Seimas buvo atmetęs. Tačiau tas pats Statutas numato ir išimtis (pvz. 92 straipsnio 1 dalis), kai trečdalis Seimo narių gali raštiškai pareikalauti klausimą traukti į darbotvarkę ne įprastąja tvarka. Ar tai išties leidžia apeiti privalomos 6 mėnesių pertraukos reikalavimą – klausimas Seimo teisininkams. Tačiau faktas, kad naktiniai taikikliai naujojo projekto iniciatorių galvose yra tokios išskirtinės svarbos, kad dėl jų verta laužyti visas įprastas procedūras.

Pamenate buldozerio manevrus šią vasarą? Galvojome, kad sustabdėme, bet pasirodo, apsirikome – niekas buldozerio nė neplanavo išjungti. Pristabdė akimirkai, pakeitė alyvą, o dabar jungia kitą pavarą. Nes ši Seimo kadencija jau baigiasi, o kitoje gali nutikti visko. Lietuvoje vos 1 procentas gyventojų yra medžiotojai, o štai šiandieniniame Seime jų turbūt ketvirtadalis. O kas, jei kitoje kadencijoje proporcija pasidarys panašesnė į natūralią, atitinkančią šalies situaciją? Juk tai būtų katastrofa! Todėl reikaliukus teks sutvarkyti dabar, kol situacija vis dar kontroliuojama.

Zombiai – įkyrūs padarai, kuriuos galima įveikti tik tokiu pat atkaklumu, kokį demonstruoja jie. Jeigu naktinių taikiklių zombiai vėl atgijo ir baubdami slenka link savo tikslo, mums belieka jiems priešintis. Todėl dar kartą prisiminkite savo Seimo narį, su kuriuo galbūt jau bendravote prieš kelis mėnesius. Susisiekite per socialinius tinklus ar kitu būdu, priminkite savo poziciją, paprašykite nepasirašinėti ir balsavimuose nepalaikyti naktinių taikiklių projektų prikėlinėjimo iš numirusiųjų.

Visa tai toli gražu nėra tik medžioklės ar naktinių taikiklių klausimas. Daliai Seimo narių nusišvilpt ant Jūsų balso ir pozicijos, jiems nerūpi, kad Jūs – aktyvioji visuomenės dalis – vieną kartą jau padėjote tašką šioje istorijoje. Jiems nesuprantama, kad Jūs turite savo tvirtą nuomonę apie savo šalį ir jos ateitį. Jie šventai tiki, kad jų pačių interesai yra vienu metu ir priežastis, ir tikslas, pateisinantys bet kokias priemones. Taip pat jie iki šiandien nesupranta, kas įvyko prieš du mėnesius, nes yra šventai įsitikinę, kad pilietinė visuomenė tėra jų kurpiamų popierinių strategijų tuščias burtažodis, o ne gyvi žmonės.

Žinau, kad kartais atrodo, jog zombiai nemirtingi, tačiau taip nėra. Vieną kartą mums jau pavyko sustabdyti naktinių taikiklių vajų. Pasistenkime dar kartelį!

Vaidas Balys
GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!