Informacija

Ministras: abejones dėl vilkų populiacijos reikia išsklaidyti

2013-01-11 | Kategorija: Informacija | 1 komentaras

Aplinkos ministerija paskelbė konkursą vilkų, gyvenančių privačiuose Lietuvos miškuose, populiacijos dydžiui nustatyti.

„Žinome, kiek vilkų yra valstybiniuose miškuose, tačiau kiek gyvena privačiuose – patikimų duomenų neturime. Todėl keista, kad praėjusiais metais vis tiek buvo nustatytas maksimalus vilkų sumedžiojimo limitas. Natūralu, jog visuomenei tai kelia abejonių, kurias būtina išsklaidyti“, – teigia aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Vilkų populiacijos gausos reguliavimo plane, kuris apibrėžia šių plėšrūnų medžioklės tvarką, nustatyta, jog minimalus pageidaujamas vilkų skaičius Lietuvoje – 250. Paprastai kalbant, tiek užtenka, kad vilkai mūsų šalyje neišnyktų. Jei jų yra mažiau – plėšrūnų populiacijai kyla reali grėsmė.

2012 metais valstybiniuose miškuose vykdytos apskaitos metu suskaičiuota būtent 250 vilkų. Tačiau kiek jų gyvena privačiuose miškuose, niekas neskaičiavo. Nepaisant to, buvo patvirtintas maksimalus 50 vilkų sumedžiojimo limitas.

Dėl to sunerimę visuomenės ir gyvūnų apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovai buvo pakviesti į susitikimą su Aplinkos ministerijos vadovybe. Diskusijos metu pritarta pasiūlymui surengti naują, bendrą ir koordinuotą, vilkų populiacijos apskaitą tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose vienu metu.

„Ji turėtų išsklaidyti abejones dėl to, kiek iš tikrųjų vilkų šiuo metu gyvena mūsų šalyje. Jei sužinosime, kad jų skaičius balansuoja prie minimalios ribos, imsimės reikiamų priemonių. Viena iš jų gali būti ir visiškas vilkų medžioklės draudimas“, – sako ministras V. Mazuronis.

Planuojama, jog naujoji vilkų apskaita bus vykdoma vasario – kovo mėnesiais, sulaukus palankių gamtinių sąlygų.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 219 1868

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!