InformacijaLietuvoje

Mėnuo vilkų medžioklės

2018-11-23 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Šiemet vilkų medžioklės sezonas prasidėjo keliomis dienomis vėliau nei įprastai, aplinkos ministrui vėliau patvirtinus vilkų medžioklės limitą. Nuo spalio 20 d. iki lapkričio 20 d. sumedžioti 35 vilkai, t.y. kiek daugiau nei pusė aplinkos ministro įsakymu šiuo metu leidžiamo medžioti limito. Primename, kad įsakymu patvirtintas 110 vilkų sumedžiojimo limitas, tačiau kol kas leidžiama sumedžioti 60, o dėl likusių ministerija ketina spręsti vėliau. Limitas yra padalintas į dvi dalis. 30 vilkų skirta sumedžioti „probleminiams“ rajonams, kurie patyrė didesnę vilkų žalą gyvuliams (ministerija išskyrė Alytaus r., Anykščių r,. Elektrėnų, Ignalinos r., Kaišiadorių r., Kalvarijos, Šalčininkų r., Šilalės r., Tauragės r., Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r., Vilniaus r. ir Zarasų r. savivaldybes). Kitus 30 vilkų numatyta sumedžioti likusioje Lietuvos teritorijoje.

Pirmąją medžioklės sezono dieną – spalio 20-tą – užregistruoti 9 sumedžioti vilkai. Tai gerokai viršija tiek visus kitus šių metų sumedžiojimo per vieną dieną skaičius, tiek ir ankstesnių metų sumedžiojimus per dieną. Šis pačią pirmą sezono dieną registruotas neadekvačiai didelis sumedžiojimas leidžia įtarti, kad buvo užregistruoti ne tik tą dieną sumedžioti, bet ir prieš tai subrakonieriauti vilkai. Deja, po laiko greičiausiai nėra kaip tų atvejų patikrinti, tačiau ateityje yra reikalinga numatyti galimybes, kaip būtų galima patikrinti sezono pradžioje registruojamus sumedžiojimus ir įsitikinti, jog vilkai iš tikrųjų sumedžioti tą dieną. Vilkų sumedžiojimo per dieną duomenys pateikti grafike.

Lyginant su pernai metų to paties laikotarpio (nuo spalio 20 d. iki lapkričio 20 d.) duomenimis, matyti, kad šiemet sumedžiota šiek tiek daugiau vilkų: šiemet 35, o pernai per tą patį laikotarpį 30. Tačiau dėl minėto neadekvačiai didelio sumedžiojimo skaičiaus pirmą šio sezono dieną, lieka abejonės, kad ne visi 35 vilkai buvo sumedžioti sezono metu. Kol kas matomas sumedžiojimo skirtumas lyginant su pernai metais yra nedidelis ir išryškėjęs tik per paskutines dienas, todėl šiuo metu galima vertinti, kad medžioklė vyksta panašiu intensyvumu, kaip ir pernai.

Iki lapkričio 20 d. 15 vilkų sumedžioti išskirtuose „probleminiuose“ rajonuose, o 20 – kituose rajonuose. Daugiausia vilkų – 5 – sumedžioti Kupiškio rajone, kuris ministerijos nebuvo priskirtas prie „probleminių“.

Gintarė Herasimenkienė

GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!