InformacijaLietuvoje

Limitas išnaudotas, vilkų medžioklė baigėsi

2018-02-08 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Vasario 6 dieną Aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo nutraukė šio sezono vilkų medžioklę, nes išnaudotas nustatytas sumedžiojimo limitas. Šiemet, kaip ir pernai metais, limitas yra permedžiotas.

2017-2018 m. vilkų medžioklės sezonui buvo nustatytas 60-ties vilkų sumedžiojimo limitas, kadangi neįvyko vilkų apskaita. Neįvykus apskaitai nustatomas toks pats limitas, koks buvo ankstesniais metais. Pusę nustatyto limito buvo numatyta sumedžioti didesnę vilkų žalą patyrusiuose rajonuose: po 3 vilkus  numatyta sumedžioti Anykščių ir Varėnos rajonuose, po 2 vilkus Alytaus, Molėtų, Rokiškio, Šilalės ir Tauragės rajonuose, po 1 Elektrėnų, Lazdijų, Ignalinos, Klaipėdos, Kupiškio, Prienų, Raseinių, Šakių, Švenčionių, Trakų, Ukmergės, Vilkaviškio, Vilniaus ir Zarasų rajonuose. Gruodžio 5-tą dieną vilkų medžioklė kituose rajonuose buvo nutraukta, o palikta tik išskirtuose ir limito dar nesumedžiojusiuose probleminiuose rajonuose. Po šio apribojimo per beveik du mėnesius buvo sumedžioti 7 vilkai. Vienas vilkas sausio 21 dieną buvo sumedžiotas Šalčininkų rajone, kai medžioklė šiame rajone jau nebuvo galima.

Iš probleminiams rajonams paskirstyto limito vilkai nebuvo sumedžioti Elektrėnų, Klaipėdos, Raseinių, Vilkaviškio rajonuose. Mažiau nei buvo numatyta sumedžiota Varėnos, Alytaus, Šilalės rajonuose. Daugiausia vilkų – šeši – šį sezoną buvo sumedžiota Panevėžio rajone, keturi vilkai sumedžioti Rokiškio rajone ir keturi Kupiškio.

Sausio 31 dieną buvo likę nesumedžioti 2 vilkai. Aplinkos ministras pasirašė įsakymą, kuriuo nutraukė rajonavimą ir leido 2 vilkus medžioti visoje Lietuvoje. Šešiasdešimtasis vilkas buvo sumedžiotas sausio 3 d., o vilkų medžioklę nutraukiantis įsakymas įsigaliojo sausio 7-tą. Tokiu būdu buvo sudarytos sąlygos viršyti numatytą vilkų sumedžiojimo limitą. Šiuo metu Aplinkos ministerijos skelbiamais duomenimis, sausio 4 dieną buvo sumedžiotas limitą viršijantis vilkas.

 

Gintarė Herasimenkienė

GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!