InformacijaLietuvojeUžsienyje

Įvyko piketas prie Norvegijos ambasados

2018-01-20 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje, Užsienyje | Komentarų nėra

GAA „Baltijos vilkas“ nariai ir draugai sausio 20 dieną piketavo prie Norvegijos ambasados prieš vilkų naikinimą Norvegijoje. Piketams Europos gamtosaugines nevyriausybines organizacija pakvietė Norvegijos gyvūnų teisių organizacija NOAH. Sausio 19-20 dienomis piketai prie Norvegijos ambasadų vyko Prancūzijoje, Kroatijoje, Estijoje, Suomijoje, Švedijoje ir kitose šalyse. Minia piketuotojų susirinko Osle.

Ginčai dėl vilkų medžioklės Norvegijoje tęsiasi ne vienerius metus. Dėl auginamų šiaurės elnių, avių ir itin populiarios komercinės medžioklės dalis gyventojų nusiteikę prieš vilkus, nes šie kelia grėsmę auginamiems gyvuliams, sumažina kanopinių žvėrių skaičių ir kartais užpuola medžiotojų šunis. Tačiau didesnė Norvegijos visuomenės dalis, kaip rodo apklausos, nori, kad vilkai gyventų šalyje.

Norvegijos institucijos šiemet priėmė sprendimą leisti sumedžioti 42 iš 68-ų Norvegijos teritorijoje gyvenančių vilkų, tai yra 75 procentus ir taip labai mažos vilkų populiacijos. Be to, leista sumedžioti vilkų šeimą ir vadinamojoje „vilkų zonoje“, kurioje vilkai turi būti saugomi. Šie sprendimai gamtosaugininkų įvadijamas kaip akivaizdus vilkų naikinimas, tenkinant komercinės medžioklės plotų savininkų ir gyvulių augintojų interesus iš viso neturėti vilkų savo žemėse. Vadovaujantis tokiais norais praėjusiais amžiais vilkai buvo išnaikinti didžiojoje dalyje Europos. Dėl šių metų medžioklės Norvegijos aplinkosauginės organizacijos kreipėsi į teismą, rinko parašus po peticija ir organizavo protestus.

GAA „Baltijos vilkas“ pirmininkas Andrius Laurinavičius teigia: „Mes norime paraginti Norvegiją, kaip ir Lietuvą, siekti sugyvenimo su nepatogiomis rūšimis, pasitelkti naujausias technologijas ir mokslines žinias, kad rastume būdus ir išsaugoti gamtą, ir plėtoti verslus. Vilkų naikinimas nėra geras sprendimas.“

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!