InformacijaLietuvoje

Kviečiame dalyvauti 2015 m. vilkų ir lūšių apskaitoje

2015-01-25 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Nepraleiskite progos pasivaikščioti žvėrių takais!

Andrejaus Gaidamavičiaus nuotrauka

Kada?

Apskaita vyks vasario 3 ir 6 dienomis darbo metu nuo ankstyvo ryto.

Kadangi mūsų žiemos permainingos ir neprognozuojamos, datos gali keistis, jei oro sąlygos bus netinkamos. Jeigu taip nutiks, pranešime savo svetainėje www.vilkai.lt, tad sekite naujienas.

Kodėl?

Nedaug kam miškuose pavyksta susitikti paslaptinguosius ir gudriuosius mūsų plėšrūnus – vilką ir lūšį. Kvietimas prisijungti prie apskaitos, vykdomos ieškant jų sniege paliktų pėdsakų, – puiki galimybė pamatyti ir sužinoti, kur ir kaip jie gyvena, pabendrauti su mišką pažįstančiu miškininku, daugiau pasidomėti vilkų ir lūšių gausos, paplitimo ir apsaugos klausimais.

Kaip ir ankstesniais metais, jūs kviečiami dalyvauti kaip savanoriai. Jei galėsite, padėsite miškininkui vykdyti apskaitą (pildyti anketą, fotografuoti ir pan.) arba pabūsite jo palydovu ir mokiniu lankantis vilkų ir lūšių valdose. Iki šiol savanoriai apskaitose bandė įvairius būdus surinkti tikslesnius ir kokybiškesnius duomenis. Dabar šie išbandyti ir ištobulinti sprendimai (paprastesnė pėdsakų anketa, žemėlapių pildymas, fotografavimas ir kita) naudojami ir miškininkų, todėl tikimės tikslesnių ir patikimesnių apskaitų duomenų.
Ačiū jums už šį pasiekimą!

Kaip sudalyvauti?

1. Miške gali tekti įveikti 10–12 km maršrutą pėsčiomis, todėl pirma kritiškai įvertinkite savo fizinį pasirengimą ir aprangą. Kadangi pasivaikščiojimas gali užtrukti, taip pat neužmirškite pasirūpinti sumuštiniais apskaitos dienai.

2. Apsilankykite puslapyje https://www.vilkai.lt/apskaitos/apskaita-2015. Atkreipkite dėmesį į pėdsakų pažinimo vadovą, kurį galite išsispausdinti ir vežtis su savimi į mišką.

3. Šiais metais savanorius kviečia pačios miškų urėdijos. Todėl bent vieną darbo dieną prieš apskaitą susisiekite su jūsų pasirinkta urėdija ir suderinkite, kurią šios urėdijos girininkiją galėsite aplankyti. Sužinokite girininko kontaktus, sutarkite kur, kaip ir kada turėsite atvykti. Rekomenduojame pabandyti susiorganizuoti vienu automobiliu atvykti keliese į dvi ar tris gretimas tos pačios urėdijos girininkijas.

4. Būkite mandagūs: nevėluokite, iš anksto informuokite girininką apie pasikeitimus savo planuose. Apskaitos metu padėkite, o ne trukdykite, bendradarbiaukite, o ne kontroliuokite.

5. Šįkart GAA „Baltijos vilkas“ nerenka papildomų duomenų iš apskaitos. Tačiau jei norėsite pasidalinti savo įspūdžiais, būtinai parašykite mums el. paštu .

Linkime šviežio sniego, daug pėdsakų ir puikių įspūdžių!

Jeigu iškiltų nesklandumų tariantis su urėdijomis, skambinkite Aplinkos ministerijos Miškų departamento Miškininkystės skyriaus vedėjui Stanislovui Žebrauskui (8-682-45013).

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!