Informacija

GAA „Baltijos vilkas“ įteikė savo apdovanojimą konkurse „Gintarinis žaltys 2014“

2015-05-28 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Jei lapė skabo smilgas – lis
Nuotraukos autorius Romualdas Barauskas
2014 m. geriausia Lietuvos laukinio plėšriojo žinduolio nuotrauka

Pamenate, kai dar viduržiemį dalijomės įspūdžiais, belaukdami konkurso „Gintarinis žaltys 2014“? Ir štai oras jau pilnas alyvų žydėjimo, o konkurso lauretai pasveikinti ir apdovanoti.

Trečiadienį Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose įvyko penktasis Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2014“ finalinis renginys, kurio metu apdovanoti konkurso nominacijų ir specialiųjų prizų laimėtojai, atidaryta geriausių konkurso darbų paroda bei pristatytas naujasis Lietuvos laukinės gamtos fotografijų albumas.

Kas tu toks?
Nuotraukos autorius Marius Čepulis

Nacionalinis laukinės gamtos fotografijų konkursas „Gintarinis žaltys“ kiekvienam iš mūsų yra vartai į gamtos kūrinijos šedevrus. Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas, apdovanodamas nominacijos „Metų fotografas“ laureatą Vilių Paškevičių, teigė, kad tik gamtos fotografų dėka galime pamatyti tuos gamtos stebuklus, kurių patys galbūt niekada neišvysime. Štai fotografas Marius Čepulis užfiksavo retą, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytą, ir itin atsargų paukštį – mažąjį baublį. Šis kadras fotografui atnešė sėkmę: M. Čepulis tapo nominacijos „Geriausia metų fotografija“ laureatu. Jo darbas „Kas tu toks?“ iliustruoja šių metų Lietuvos laukinės gamtos fotografijų albumo viršelį.

GAA „Baltijos vilkas“, prisidėdama prie konkurso, yra įsteigusi nominaciją už geriausią Lietuvos laukinio plėšriojo žinduolio nuotrauką. Šiais metais mūsų nominacijos laureatu tapo ir specialiu prizu buvo apdovanotas fotografas Romualdas Barauskas už nuotrauką „Jei lapė skabo smilgas – lis“. Iš konkursui pateiktų plėšrūnų fotografijų beveik visose buvo užfiksuotos lapės ir tik vienoje kitas plėšrūnas – žebenkštis. Nuotrauka – nugalėtoja buvo išrinkta fotografija, kurioje lapiukas uostinėja smilgą ir bando smaguriauti. „O gal lapiukas bus vegetaras?“ – šypsantis gali kilti klausimas.

Vis lyja, šalta – visus kaulus laužo
Nuotraukos autorius Romualdas Barauskas

Šios linksmos fotografijos istoriją po apdovanojimų ceremonijos papasakojo pats autorius Romualdas Barauskas. „Man ilsintis, netoliese pamačiau bežaidžiančius lapiukus, kurie į mane visai nereagavo. Lapiukai prie ramiai būnančio žmogaus gali prieiti labai arti, savisaugos jausmo jie neturi tol, kol motina jų neišmokė saugotis žmogaus.“ Fotografas teigė, kad daug dėmesio lapėms kaip fotografijų objektams nebeskiriantis, tačiau šie lapiukai tiesiog įsiprašė į kadrą.

Daugiau įdomių ir pačių netikėčiausių istorijų apie gamtą ir jos žvėris Romualdas Barauskas žada papasakoti interviu GAA „Baltijos vilkas“, tad su nekantrumu laukiame!

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!