LietuvojeStraipsniai

GAA „Baltijos vilkas“ įteikė savo apdovanojimą konkurse „Gintarinis žaltys 2013“

2014-05-29 | Kategorija: Lietuvoje, Straipsniai | Komentarų nėra
Gintarinio žalčio 2013 albumo viršelis

Gintarinio žalčio 2013 albumo viršelis

Norite pasigrožėti paprastojo suopio skrydžiu pūgoje, išgirsti tyliai besileidžiančią saulę, pamatyti vorų meną, nusišypsoti užkandžiaujančiai stirnai ar rasti kitokią širdį virpinančią sustabdytą Gamtos akimirką? Siūlome atsiversti naująjį, jau ketvirtojo Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ geriausių darbų albumą. Pažadame, kad trapios Gamtos vyksmo akimirkos prikaustys Jūsų dėmesį ir privers didžiuotis įstabiomis Lietuvos laukinės Gamtos fotografijomis, kurių albume daugiau nei du šimtai.

Naujasis Lietuvos laukinės gamtos fotografijų albumas buvo pristatytas trečiadienį Lietuvos Respublikos Vyriausybės rūmuose vykusiame finaliniame Lietuvos laukinės gamtos fotografijų konkurso „Gintarinis žaltys 2013“ etape. Taip pat renginio metu pagaliau buvo paskelbti konkurso laureatai ir atidaryta geriausių konkurso darbų paroda.

Nacionalinis laukinės gamtos fotografijų konkursas „Gintarinis žaltys“ yra ne tik gamtos fotografų šventė, bet ir reikšminga gamtosauginė akcija, įtvirtinanti gamtos fotografų etikos normas ir skatinanti visuomenę pažinti Lietuvos laukinę Gamtą. Vyriausybės atstovas Remigijus Motuzas, apdovanodamas geriausios metų fotografijos autorių (Kastytį Vainauską už nuotrauką „Skrydis pūgoje“), pabrėžė, kaip svarbu, kad žmogus netrikdytų kasdienio gyvūno gyvenimo. R.Motuzo žodžius iliustruoja taikli rusų patarlė: fotografams reikia būti žemiau žolės, tyliau vandens. Lietuva tikrai gali didžiuotis, kad jos fotografams pavyksta prisiliesti prie paslaptingo ir kerinčio Lietuvos Gamtos pasaulio, įamžinant įspūdingas, retas ir netgi unikalias mūsų Gamtos akimirkas.

Vilius Paškevičius ir jo nuotrauka

Vilius Paškevičius prie savo nuotraukos, už kurią gavo “Baltijos vilko” nominaciją. Nuotraukos autorius Mindaugas Kirstukas

GAA „Baltijos vilkas“, prisidėdama prie konkurso, yra įsteigusi nominaciją už gražiausią Lietuvos laukinio plėšriojo žinduolio nuotrauką. Šiais metais mūsų nominacijos laureatu tapo ir specialiu prizu buvo apdovanotas fotografas Vilius Paškevičius už nuotrauką „Manguto rūpesčiai“. Iš keliolikos plėšrūnų fotografijų išrinkta būtent ši fotografija, kurioje užfiksuota nepaprasta ir itin jautri plėšrūno gyvenimo akimirka – manguto patelė savo nasruose laiko ne auką, o savo jauniklį.

Po apdovanojimų ceremonijos mūsų kalbintas Vilius Paškevičius teigia, kad jis pats buvo įsitikinęs, jog plėšrūno nasruose yra grobis, tačiau pamatęs, kad gyvūnas kažką nešdamas nasruose vis grįžta prie senų nendrių kupsto, suprato, jog tai motina, kuri vieną po kito pernešinėja savo jauniklius į saugesnę vietą.

Tokia unikali mangutų gyvenimo akimirka skatina žavėtis šiuo gyvūnu. Taip pat ši nuotrauka griauna dažnai neigiamą visuomenės nuomonę apie plėšrūnus, kurie vertinami vien kaip „blogiukai“ dėl jų elgesio, mitybos įpročių, išvaizdos. GAA „Baltijos vilkas“ vienas iš pagrindinių tikslų yra siekis sugriauti mitus ir nepamatuotas baimes apie žinduolius bei keisti nepalankų požiūrį į aplinką, Gamtą ir gyvūniją.

Mangutai – invazinė rūšis, dažnai netgi mokslininkai juos laiko vien tik naikintina rūšimi, nes įprasta manyti, kad jie kenkia vietiniams gyvūnams. Tačiau vargu ar mangutų daroma „žala“ skiriasi nuo, pavyzdžiui, lapės kaip plėšrūnės veiklos. Fotografas Vilius Paškevičius turi tvirtą poziciją dėl invazinių rūšių.

Tačiau plačiau apie tai ir dar daugiau įdomių Viliaus Paškevičiaus pastebėjimų skaitykite netrukus pasirodysiančiame GAA „Baltijos vilkas“ interviu su šiuo fotografu.

O pabaigoje, Viliaus Paškevičiaus žodžiais tariant, gamtos fotografijos tikrasis kūrėjas yra Gamta, fotografas pasirūpina tik tinkama technika. Tad belieka mūsų visų vardu padėkoti nuostabiai konkurso „Gintarinis žaltys“ įkvepėjai – Lietuvos laukinei Gamtai.

Minara Matulionytė
GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!