StraipsniaiUžsienyje

Baltarusijoje nušautas vilkas, kuriam vardą rinko visa šalis

2019-02-12 | Kategorija: Straipsniai, Užsienyje | Komentarų nėra

Nuotrauka iš vouk.by

Baltarusijos nevyriausybinė organizacija „Tėvynės paukščių apsauga“, remiama Frankfurto zoologų draugijos, jau keleri metai vykdo vilkų stebėsenai skirtą projektą: laisvėje pagautiems vilkams uždedami antkakliai su GPS siųstuvais, mokslininkai stebi jų nueinamus maršrutus, tikrina vilkų kelius ir vietas, kur vilkas ilgiau užsibuvo, taip rinkdami duomenis apie jų mitybą, gyvenimo būdą, šeimą, atsivestus jauniklius ir pan. Taip pat projektu siekiama šviesti visuomenę, sudominti vilkais, kviesti diskusijai, dalintis projekto metu surinktomis žiniomis, tad organizuojami seminarai, projekto vilkų istorijos skelbiamos svetainėje vouk.by. Tačiau vilkai Baltarusijoje aktyviai medžiojami, išskyrus kai kurias teritorijas, tad ne vienas projekto vilkas buvo nušautas, paleidžiant vėjais mokslininkų triūsą sugauti ir pažymėti vilką tyrimams. Šį mėnesį buvo nušautas vilkas, antkakliu pažymėtas tik prieš mėnesį, o visuomenė dar rinko jam vardą. Dalinamės pasakojimo apie šį vilką vertimu.

2018 metų gale vykdant tyrimus GPS siųstuvais Palesėje buvo pažymėti du vilkai. 2019 metų vasario 5 vienas iš tų vilkų buvo nušautas prie Bukčios kaimo. Ką galima papasakoti apie nušautą vilką?

1. Nušautas vilkas buvo vienišas patinas. Jam buvo 3 metai. Šio amžiaus vilkai dažnai palieka tėvų šeimą, kad sukurtų savąją. Tyrėjai nežino, ar vilkas paliko savo gimtas vietas ieškodamas geresnės lemties, ar vienintelis iš šeimos liko gyvas po medžioklės. Mokslininkai žino, kad vilkas gyveno teritorijoje, kurioje jo gentainių skaičius buvo mažas, ir nepriklausė gaujai.

2. Prieš mėnesį projekto vykdytojai paskelbė konkursą, kuriuo buvo renkamas vardas šiam vilkui. Visa šalis rinko vardą. Organizacija „Tėvynės paukščių apsauga“ gavo 660 pasiūlymų! Vardas turėjo būti išrinktas vasario 10. Tačiau vilkas tos datos nesulaukė.

3. Vienišam vilkui žiemą labai sunku medžioti, todėl stebėtas vilkas mito dvėseliena. Tyrėjai rado tris briedžius, kuriuos ėdė šis vilkas. Vienas iš briedžių buvo užmuštas žmonių, kitas, tikėtina, partrenktas mašinos ir dar vienas sumedžiotas kitų vilkų. Taip pat šis vilkas netoli vieno kaimo suėdė benamį šunį, tačiau į gyvenvietes jis niekada neužėjo ir kaimo šunų nelietė.

4. Vilką nušovė vasario 5 dienos naktį lauke šalia Bukčios kaimo. Tą naktį kaimo gyventojai pranešė medžiotojams apie kaimo apylinkėse pastebėtą vilką. Iš GPS duomenų mokslininkai žino, kad tai buvo pirmas šio vilko apsilankymas prie Bukčios.

 

Frankfurto zoologų draugijos programos koordinatorius Viktoras Fenčiuk: „Pagal statistiką, Baltarusijoje kasmet sumedžiojama beveik du tūkstančiai vilkų, kai vertinama, kad šalyje toks jų skaičius ir yra. Todėl nekeista, kad visi mūsų pažymėti vilkai, kurie išeidavo už draustinių teritorijų ribų, buvo nušauti. Vilkai, kaip ir žmonės, gyvena šeimomis, bet dėl šiuo metu visoje šalyje vykstančio persekiojimo šeimyniniai vilkų ryšiai nutraukiami, o išgyvenę vienetai turi iš naujo kurtis sau gyvenimą. Todėl Baltarusijos vilkų populiacija yra nuolatinio streso būsenoje. Mes norime, kad nuostatos vilko atžvilgiu keistųsi, ir esame už moksliškai pagrįstą požiūrį į vilkų populiacijos Baltarusijoje valdymą.“

 

Šaltinis: http://vouk.by/post/v-belarusi-zastrelili-volka-kotoromu-vybirali-imya-vsej-stranoj

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!