Lietuvoje

Apie Rūšių ralį

2017-06-30 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Saulėtą paskutinį gegužės mėnesio savaitgalį gamtos mylėtojai ir žinovai sugūžėjo į Veisiejų regioninį parką, kur vyko tradicinis Rūšių ralio renginys. Jo metu komandos varžosi, kuri per beveik parą suras ir atpažins daugiau gyvojo pasaulio rūšių – paukščių, augalų, žinduolių, vabzdžių, grybų ir t.t. „Baltijos vilkas“ jau trečius metus iš eilės vyko pasigalynėti su kitais gamtos bičiuliais. Šis kartas mums buvo pats sėkmingiausias – atpažinome 400 rūšių ir užėmėme 5-ą vietą tarp 14-os komandų, nusileisdami tik profesionalams. Tradiciškai daugiausiai atpažinome induočių augalų – 284 rūšis, taip pat surinkome 63 paukščių rūšis.

Po ankstesnių metų patirties, kad bene tik lotyniškai šnekantiems super profesoriams paprasti žemiški mėgėjai niekaip negali pasipriešinti, nuspręsta komandas padalinti į dvi lygas – A ir B. O neoficialiai – į „profesionalų“ ir „mėgėjų“ lygą. Skirstymas atliktas ne iš anksto, o pagal rezultatus. Iškart po to, kai visos komandos pristatė savo rūšių sąrašus, bet jie dar nebuvo išanalizuoti, organizatoriai nusprendė, kad skiriamasis rezultatas bus 400 – t.y., 399 ir mažiau rūšių atpažinę pateks į B lygą, o 400 ir daugiau – į A. Neįtikėtinai preciziško tikslumo dėka surinkę lygiai 400 rūšių nago krašteliu prasibrovėme į A lygą pas pripažintus gamtos mokslų grandus! Taigi, moksliniais tyrimais patvirtinta –  „Baltijos vilkas“ yra gamtos profesionalai!

Darsyk dėkojame organizatoriams, svetingai priėmusiam Veisiejų regioniniam parkui ir varžovams-bičiuliams už puikų renginį, geras emocijas ir galimybę ne tik pasivaržyti, bet ir pasisemti naujų žinių!

GAA „Baltijos vilkas“
Vaido Balio nuotraukos

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!