Lietuvoje

Vilkus Lietuvoje skaičiuos trys institucijos

2013-02-13 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Shutterstock nuotr. / Vilkai

Nors vilkų medžioklės sezonas šią žiemą jau pasibaigė, jų kvotos klausimas vis dar neišspręstas. Aplinkos ministerija pažadėjo pakartotinai suskaičiuoti  Lietuvoje gyvenančius vilkus, tad šiandien ministerijoje įvairios institucijos  bei nevyriausybinės organizacijos susitiko aptarti vilkų skaičiavimo metodikos  ir datų.

Vilkus valstybiniuose miškuose skaičiuos Generalinės miškų urėdijos  darbuotojai, privačiuose – Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos nariai,  valstybiniuose ir gamtiniuose rezervatuose – rezervatų darbuotojai.

„21 dieną bus atlikamas pirmas skaičiavimas,  26 dieną – antras skaičiavimas. Valstybinė miškų tarnyba sistemins ir apdoros  visus surinktus duomenis. Taip pat kviesime savanorius – stebėtojus dalyvauti  vilkų skaičiavime. Manau, kad šis pasiūlymas sudomins gamtininkus, biologus“, – dėstė Aplinkos ministerijos viceministras L. Jonauskas.

Vis dėlto savanoriai galės tik stebėti specialistų vykdomą darbą, patys vilkų neskaičiuos, nes šiam darbui reikia specifinių žinių – atskirti pėdsakus, įvertinti, kiek vilkų juos paliko.

Organizacijos „Baltijos vilkas“ prašymu kiekvieni pėdsakai bus žymimi žemėlapyje. Šios organizacijos tarybos pirmininkas Vaidas Balys kol kas  nusiteikęs optimistiškai.

„Sunku pasakyti kaip bus, nes reikės vertinti, kaip vyks pats skaičiavimas,  kaip bus traktuojami rezultatai. Bet kol kas pokyčiai – tikrai teigiami. Judam į priekį, ne atgal, – po organizacijos susitikimo su Aplinkos ministerijos ir kitų institucijų atstovais kalbėjo V. Balys. – Skaičiavime taip pat bus leista  dalyvauti savanoriams – kaip ir praėjusiais metais.“

Vilkų skaičiavime išreiškė norą dalyvauti Aplinkos ministras Valentinas  Mazuronis, jame dalyvaus viceministras Linas Jonauskas.

Inga Labutytė, GRYNAS.lt

Grynas.Lt

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!