InformacijaLietuvoje

Vilkų medžioklė baigėsi, prasideda vestuvės

2017-01-13 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Sausio 12-tą Lietuvoje nutrauktas vilkų medžioklės sezonas, nes išnaudotas 2016-2017 m. medžioklės sezonui numatytas 60-ties vilkų sumedžiojimo limitas. Šio sezono vilkų medžioklės limitas buvo nustatytas analogiškas pernai metų limitui, nes dėl nepalankių oro sąlygų 2016 metais neįvyko vilkų apskaita pagal jų pėdsakus sniege. Šių metų medžioklės limitas buvo paremtas prieš dvejus metus vykusios vilkų apskaitos rezultatais. Formaliai buvo išskirti ir „probleminiai“ rajonai, kuriuose gyvulininkystės ūkiai 2016 metais patyrė didelę vilkų žalą, tačiau realiai medžioklė visoje Lietuvoje vyko vienodomis sąlygomis. Iš išskirtų „probleminių“ rajonų trijuose – Molėtų, Širvintų ir Klaipėdos – vilkų nebuvo sumedžiota. Viename iš įvardijamų probleminiu – Varėnos rajone – sumedžiotas didžiausias vilkų skaičius – šeši. Po keturis vilkus sumedžiota Biržų, Lazdijų, Kelmės rajonuose. Į 60-ties vilkų limitą yra įtraukti ir trys vilkai, pagal specialiuosius leidimus Anykščių rajone sumedžioti iki medžioklės sezono pradžios. Taip pat į limitą įtraukti ir du automobilių suvažinėti vilkai.

Pernai metais vilkų medžioklės sezonas buvo nutrauktas sausio 13 dieną, tačiau medžioklės eiga nebuvo tokia pati, kaip šiemet. 2015-2016 m. medžioklės sezonas skyrėsi tuo, kad visoje šalyje prasidėjusi vilkų medžioklė gruodžio mėnesiui buvo nutraukta, paliekant leidimą medžioti tik „probleminiuose“ rajonuose. Tokiu būdu medžioklės tempai buvo pristabdyti. Šiemet išskirtinių sąlygų „probleminiams“ rajonams nebuvo sudaryta ir visą sezoną medžioklė vienodai vyko visoje šalies teritorijoje. Lyginant su ankstesniu sezonu, šio sezono medžioklė buvo mažiau intensyvi spalį ir lapkritį, tačiau intensyvesnė sausį.

Medžioklės sezono pabaiga sausio mėnesį yra palanki vilkams, mat šį mėnesį prasideda vilkų ruja, trunkanti iki kovo mėnesio. Senos vilkų poros šiuo laikotarpiu sutvirtina savo ryšius, o netekę partnerio ar jauni vilkai ieško sau antros pusės. Pasibaigus medžioklės sezonui susidariusios vilkų poros nebus išardytos, jos įtvirtins savo teritorijas, o vaikingos vilkės turės laiko susirasti sau saugius guolius.

 

Gintarė Herasimenkienė

GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!