InformacijaLietuvoje

Vilkų medžioklė baigėsi Naujųjų išvakarėse

2015-01-08 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Paskutinę 2014 metų dieną aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pasirašė įsakymą, kuriuo nutraukta vilkų medžioklė Klaipėdos apskrityje, nes buvo išnaudotas apskričiai nustatytas limitas. Tuo pačiu užbaigtas vilkų medžioklės sezonas visoje šalyje, nes kitose apskrityse medžioklė nutraukta anksčiau. Todėl Lietuvos vilkai Naujuosius metus sutiko su žinia, kad jų šią žiemą daugiau nebegainios ir nebešaudys.

2014-2015 metų medžioklės sezonui buvo nustatytas 33 vilkų sumedžiojimo limitas – toks pat, kaip ir praėjusį sezoną. Limitas buvo paskirstytas apskritims, atsižvelgiant į 2013 metais atliktą vilkų apskaitą bei į ūkininkų patirtą žalą 2014 metais nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d. Daugiausiai vilkų – po 5 – leista sumedžioti Alytaus ir Utenos apskrityse, po 4 – Marijampolės, Panevėžio ir Vilniaus apskrityse, po 3 – Kauno ir Tauragės apskrityse, po 2 – Klaipėdos ir Šiaulių apskrityse ir 1 vilkas Telšių apskrityje.

Nustatytas 33 vilkų limitas viršytas 5-iais vilkais. Iki sustabdant medžioklės sezoną spėta sumedžioti 36 vilkus, dar 2 partrenkti automobilių (jie įskaičiuojami į sumedžiojimo limitą). Limitas viršytas Kauno, Marijampolės, Šiaulių, Telšių ir Vilniaus apskrityse – visose po vieną papildomą vilką. Aplinkos ministerijos pareigūnai pažadėjo, kad šis perviršis bus išminusuotas iš kitų metų limito.

GAA “Baltijos vilkas” informacija

 

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!