Lietuvoje

Sudaryta darbo grupė, turėsianti parengti vilko populiacijos valdymo planą

2012-03-14 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Valdo Augustino nuotrauka

2012-03-07 aplinkos ministro Gedimino Kazlausko įsakymu Nr. D1-214 sudaryta darbo grupė, kuri iki liepos 1 d. turės parengti vilko populiacijos valdymo planą.

Praėjusiais metais pagal ministerijos užsakymą Ekologijos instituto rengtas valdymo planas nebuvo iki galo pabaigtas, taip pat išaiškėjo, kad įstatymai nenumato tokio plano tvirtinimo galimybės. Todėl vietoje valdymo plano buvo parengtas ir patvirtintas vilko populiacijos gausos reguliavimo planas. Šiame reguliavimo plane įtraukta tik dalis valdymo planui privalomų elementų, todėl jis nėra tinkamas pilnaverčiam vilko populiacijos valdymui.

Valdymo planą rengsiančioje darbo grupėje yra Ekologijos instituto, Aleksandro Stulginskio universiteto, GAA “Baltijos vilkas”, Lietuvos ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos, Generalinės miškų urėdijos ir Aplinkos ministerijos atstovai. Reguliavimo plane numatyta vilkų apsauga saugomose teritorijose, tačiau į darbo grupę neįtrauktas Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos atstovas, nors “Baltijos vilkas” ir siūlė tai padaryti. Sprendimas keistas, nes darbo grupėje yra net 4 Aplinkos ministerijos atstovai (trys jų – iš Biologinės įvairovės skyriaus), taip pat yra atskiras Generalinės miškų urėdijos prie Aplinkos ministerijos atstovas. Lieka tikėtis, kad Aplinkos ministerijos pareigūnai bus pajėgūs atstovauti Saugomų teritorijų tarnybos poziciją.

Rengiamas valdymo planas turės numatyti visą kompleksą priemonių, užtikrinsiančių gyvybingos ir savo ekologinį vaidmenį atliekančios vilko populiacijos ilgalaikį išlikimą Lietuvoje. Konfliktų su ūkininkais sprendimas ir visuomenės (taip pat ir medžiotojų) pasirengimo priimti bei gyventi šalia stambaus plėšrūno skatinimo būdai bus turbūt pagrindiniai klausimai, nes žmonių požiūris yra pagrindinis grėsmių vilko populiacijai šaltinis.

„Baltijos vilkas“ informacija

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!