Informacija

Gamtosaugininkai kviečia į pėdsekystės mokymus

2012-03-16 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Lietuvos gamtos fondas ir Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ visus norinčius pažinti gamtos paslaptis kviečia į Vilniuje organizuojamus pėdsekystės kursus. Organizatoriai žada ne tik paskaitas, bet ir praktines išvykas, kurių metu susidomėjusieji išmoks orientuotis gamtoje, pastebėti ir pažinti paukščių bei žvėrių pėdsakus, kitas jų veiklos žymes.

 

Rimo Pakerio nuotrauka

Daugumos mūsų pažintis su laukiniais gyvūnais dažniausiai yra neakivaizdinė. Miške aptinkame ne patį gyvūną, bet jo pėdsakus, maitinimosi atliekas, teritorijos žymėjimo vietas ir kitus ženklus, bet ir į juos retas kuris atkreipiame dėmesį. Anot organizatorių, pėdsekystė nėra lengvas mokslas, tačiau išmokti aptikti dažniausių mūsų šalies gyvūnų veiklos pėdsakus gali kiekvienas.

„Pėdsekystė yra tarsi didžioji gamtos paslapčių knyga, kuri visada šalia, tiesiog po mūsų kojomis, bet ne kiekvienas sugalvojame ją atversti. Pačius pėdsakus galima palyginti su raidėmis ir žodžiais, iš kurių nejučia susidėlioja nuostabus pasakojimas apie tai, kas vyko, prieš mums juos pastebėjus. Mūsų organizuojamų kursų tikslas – suteikti žmonėms būtinas žinias tam pasakojimui perskaityti, kad vėliau kiekvienas galėtų savarankiškai eiti be galo įdomiu gamtos pažinimo keliu,“ – sako vienas iš kursų organizatorių ir lektorių, Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Andrejus Gaidamavičius.

Kursų ciklą sudarys keturios paskaitos ir tiek pat išvykų, kurios bus organizuojamos skirtingais metų laikais. Kursų metu numatomos išvykos į Taurų ir Biržų girias bei Panemunių regioninį parką. Paskaitas ves Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas Andrejus Gaidamavičius – žinomas gamtininkas, tyrėjas, daugiausia besidomintis vilkais ir kitais plėšrūnais. Pėdsekystės kursus jis veda nuo 2009 metų, gamtos pėdsekystės meno apmokė ne vieną dešimtį žmonių. Yra organizavęs keliolika tiriamųjų ekspedicijų Biržų, Karšuvos, Žagarės, Žaliosios, Labanoro ir kitose šalies giriose bei miškuose.

Vienos kursų paskaitos trukmė apie 2 val. Paskaitų vieta – Lietuvos gamtos fondo būstinė adresu Algirdo g. 22–4, Vilnius. Mokomąsias išvykas ves Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ nariai. Jos vyks savaitgaliais.

Norintys galės dalyvauti visuose kursuose arba pasirinkti vieną ar kelias dominančias paskaitas ir išvykas. Visi dalyviai gaus apie išklausytus mokymus liudijančius pažymėjimus. Pirmoji paskaita ir išvyka planuojamos jau šių metų balandžio 12 ir 14-15 dienomis.

Susidomėję tikslias pėdsekystės kursų sąlygas bei paskaitų ir ekspedicijų grafiką ras internete, Lietuvos gamtos fondo svetainėje adresu www.glis.lt/?pid=109. Registracija į kursus ir išsamesnės informacijos teikimas vyks el. paštu andrius.g@glis.lt arba mob. 8 678 87600 iki š.m. balandžio 1 d.

 

Daugiau informacijos suteiks:

Andrejus Gaidamavičius

Lietuvos gamtos fondo gamtosaugos specialistas

Mob. 8 678 87600, el. p.

www.glis.lt

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!