Užsienyje

REUTERS: ES komisaras gali kreiptis į teismą dėl vilkų medžioklės Švedijoje

2011-01-17 | Kategorija: Užsienyje | Komentarų nėra

(Reuters) – ES komisaras, atsakingas už gamtosaugą, sausio 17 dieną pasakė, kad imsis teisinių veiksmų prieš Švediją už leidimus medžioti vilkus šį savaitgalį prasidėjusiame medžioklės sezone.

Komisaras Janez Potočnik teigia, kad Švedija, leisdama savo teritorijoje medžioti nykstančias rūšis, laužo ES direktyvas. Švedija sako, kad medžioklė yra laukinių gyvūnų kiekio valdymo politikos/programos dalis.
„Dėl Švedijos institucijų veiksmų man beveik nelieka kito pasirinkimo kaip tik pasiūlyti Europos Komisijai pradėti prieš Švediją formalias procedūras dėl ES aplinkos teisės aktų pažeidimų“, – pranešime teigia Janez Potočnik.
Jis pasakė, kad kitiems 26-iems komisarams siūlys, kad ES vykdomosios institucijos imtųsi teisinių veiksmų prieš Švediją.
Ši šiaurės šalis per šį medžioklės sezoną leido nušauti 20 vilkų iš visos 200 vilkų populiacijos.
Praeityje taip pat ir Suomija buvo sulaukusi priekaištų iš Europos Komisijos už tai, kad leido medžioti vilkus, bet 2007 metais dalinai laimėjo teisme prieš ES vykdomąsias institucijas. Šiuo metu vilkus Suomijoje leidžiama medžioti tik šiaurinėse teritorijose, kur auginami šiaurės elniai.

Paruošė Patrick Lannin, į lietuvių kalbą vertė GAA „Baltijos vilkas“ komanda.

Nuoroda į originalų tekstą

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!