Informacija

Renginys apie vilkus ir avis Tauragėje

2016-12-13 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuras organizuoja diskusiją-seminarą “Saugi avis vilkų gyvenamojoje teritorijoje. Misija (ne)įmanoma?”. Renginiui pasirinktas Tauragės rajonas, kuriame ūkininkai patyrė vilkų daromą žalą. Renginio tikslas – sukviesti visas puses prie bendro diskusijų stalo ir kartu ieškoti sprendimų darniai gyvulininkystės plėtrai plėšrūnų gyvenamose vietose. Į diskusiją kviečiami ūkininkai, gamtosaugininkai, savivaldybių atstovai, Žemės ir Aplinkos ministerijų atstovai. GAA “Baltijos vilkas” dalyvaus renginyje pristatydama iniciatyvą “Saugi avis”, pasidalindama žiniomis apie veiksmingas gyvulių apsaugos priemones bei jau esamą jų taikymo praktiką Lietuvoje.

Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuro diskusija-seminaras

Saugi avis vilkų gyvenamojoje teritorijoje. Misija (ne)įmanoma?

2016 m. gruodžio 16 d., Tauragė

Tauragės rajono savivaldybės Didžioji salė (Respublikos g. 2, IV aukštas).

Darnaus vystymosi strategijų kūrėjai nuolat susiduria su iššūkiais, kaip suderinti iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus, tačiau vargu ar galima rasti didesnį iššūkį nei darna tarp naminių gyvulių augintojų ir stambiųjų plėšrūnų, arba, plačiąja prasme – darna tarp žemės ūkio ir laukinės gamtos išsaugojimo. Mes tikrai žinome tik vieną – egzistuoti turi abu šie dalykai, tad turime rasti protingiausią sprendimą šiai koegzistencijai (sambūviui) įgyvendinti. Tad ši diskusija, organizuojama dalyvaujant politikams, ūkininkams ir ekspertams, turi padėti pabaigti užsitęsusį konfliktą. Diskusijoje kviečiami dalyvauti tiek nukentėjusioji pusė (ūkininkai), tiek savivaldos ir valstybės atstovai, tiek ir įvairių sričių  profesionalai. Visų nuomonių išklausymas ir įsiklausymas į vienas kito argumentus yra laiko patikrintas problemų sprendimo būdas, nuolatos taikomas Europos Parlamente, o nuo šiol, tikimės, ir mūsų valstybėje.

 

D A R B O T V A R K Ė

 09.30 – 10.00 Registracija.

10.00 – 10.20 Sveikinimo žodis.

Pranešimai

10.20 – 10.40 Europos Parlamento nario Bronio Ropės biuro įvadinis pranešimas (Jolanta Vatiekienė, Andrejus Gaidamavičius).

10.40 – 11.00 Vilkų daromos žalos apžvalga Šilalės rajone bei Tauragės apskrityje (Šilalės žemės ūkio sk. vedėjas Algimantas Olendra).

11.00 – 11.20 Nukentėjusių ūkininkų pasisakymai.

11.20 – 11.40 Paramos ir kompensacijų skyrimo tvarka iš savivaldybių Aplinkos apsaugos rėmimo programos ir iš Kaimo plėtros programos (Aplinkos ministerijos ir Žemės ūkio ministerijos atstovai).

11.40 – 12.00 Iniciatyva „Saugi avis“ (Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ atstovas).

Diskusinė dalis (moderuoja Andrejus Gaidamavičius).

12.00 – 12.20 Kaip patobulinti esamą paramos kompensacijoms  ir prevencijai skyrimo tvarką.

12.20 – 12.40 Kaip parinkti tinkamas prevencines priemones.

12.40 – 13.00 Vilkų medžioklė kaip priemonė pagelbėti ūkininkams.

13.00 – 13.30 Diskusija prie kavos.

 

Išsamesnės informacijos teirautis šiais kontaktais:

Jolanta Vaitiekienė, B.Ropės padėjėja Tauragės apskričiai, tel. 8 601 23038, vaitjol@gmail.com

Andrejus Gaidamavičius, B.Ropės padėjėjas aplinkosaugos klausimais, tel. 8 678 87600,

www.rope.lt, www.saugiavis.lt

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!