Informacija

Raginame siekti vilkų apskaitos skaidrumo ir rezultatų tikslumo

2013-02-19 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Vilkų apskaita valstybiniuose ir privačiuose miškuose šiemet organizuojama siekiant išsklaidyti abejones dėl šių žvėrių skaičiaus Lietuvoje. Protingai koordinuojant apskaitą visuose miškų plotuose, kokybiškai registruojant rastus pėdsakus ir kruopščiai moksliškai analizuojant duomenis galima gauti tikslesnius vilkų skaičiaus įverčius. Todėl sveikintina, kad Aplinkos ministerija, siekdama skaidrumo, papildė apskaitos metodiką nurodymu registruoti pėdsakus žemėlapyje ir rekomendacija juos fotografuoti.

Didesnis į miškus išėjusių apskaitininkų skaičius nebūtinai reikš tikslesnius rezultatus, jei surinkti duomenys apie pėdsakus nebus kokybiškai užregistruoti ir nebus tinkami apibendrinti. Tai ypač svarbu dėl to, kad privatūs miškai daugiausia yra nedideliais gabaliukais įsiterpę į valstybinius miškus, todėl išauga tikimybė kelis kartus suskaičiuoti tą patį vilką. Atsižvelgdama į GAA „Baltijos vilkas“ raginimus sumažinti šią grėsmę, Aplinkos ministerija priėmė sprendimą apskaitos metu rastus pėdsakus žymėti žemėlapyje. Nemažiau svarbu, jog visi apskaitos vykdytojai duomenis žemėlapyje ir apskaitos anketose žymėtų standartizuotai, kad vėliau nekiltų klausimų dėl užregistruotų duomenų interpretacijų.

Nuotraukoje ir žemėlapyje užfiksuoti pėdsakai liudija, kad anketoje figūruojantys skaičiai išties atspindi tai, kas buvo rasta apskaitos dieną miške. Todėl pėdsakų fotografavimas yra būtinas skaidrumo veiksnys, galimybė pateikti patikimus, abejonių nekeliančius duomenis. Raginame pasiimti į apskaitą fotoaparatą ir liniuotę ir pridėti prie apskaitos rezultatų rastų pėdsakų nuotraukas.

Raginame visus apskaitos vykdytojus susitelkti ir atsakingai atlikti šią nekasdienišką užduotį: laikantis metodikos praeiti apskaitos maršrutus miške, kruopščiai užpildyti anketas ir žemėlapius bei pateikti rastų pėdsakų nuotraukas. Šiemetinė vilkų ir lūšių apskaita yra išskirtinė, nes ją vykdys ne tik miškininkai, bet ir LMŽD atstovai. Atsižvelgę į tai, kad apskaitoje dalyvaus medžiokle suinteresuota pusė ir kad iki šiol vykdytų apskaitų duomenų tikslumas kėlė daug diskusijų, raginame Aplinkos ministeriją, Generalinę miškų urėdiją, LMŽD ir Valstybinę miškų tarnybą siekti, kad ši apskaita būtų kuo skaidresnė, o surinkti duomenys – kuo kokybiškesni.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!