Informacija

Pratęsiama registracija į 26 dienos apskaitą

2013-02-18 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

GAA „Baltijos vilkas“ dėkoja užsiregistravusiems dalyvauti šiųmetinėje vilkų ir lūšių apskaitoje. Registracija į 21 dienos vilkų ir lūšių apskaitą baigta, tačiau pratęsiama registracija į pakartotinę apskaitą 26 dieną. Šiai dienai dar galite registruotis iki ketvirtadienio (21 d.) 16 val.

Šiuo metu į apskaitą yra užsiregistravę 136 savanoriai. 21 dieną tikrai dalyvauti apskaitoje ketina 81, greičiausiai dalyvausiantys atsakė 20 savanorių. 26 dieną tikrai dalyvauti ketina 59, greičiausiai dalyvausiantys atsakė 38 savanoriai. Apskaitos koordinatoriai suskirstys savanorius į girininkijas, paruoš žemėlapius, su visais savanoriais susisieks asmeniškai antradienį ir trečiadienį, visą galutinę informaciją savanoriai gaus trečiadienį. Šiuo metu prašome visus savanorius susipažinti su Savanorio dalyvavimo apskaitoje instrukcija, Pėdsakų registravimo forma ir instrukcija, Pėdsakų pažinimo vadovu, esančiais adresu https://www.vilkai.lt/apskaitos/apskaita-2013.

Visuomenės dalyvavimas apskaitoje labai svarbus, nes tai skatina apskaitos vykdytojus atsakingai žiūrėti į jiems patikėtą darbą, be to, leidžia parodyti apskaitos metodikos tobulinimo galimybes. Tobulintini metodikos dalykai išryškėjo jau po pirmosios apskaitos, į kurią vyko savanoriai, prieš porą metų, tačiau metodikos keitimas vyksta labai pamažu ir vis dar yra reikalinga savanorių pagalba tam, kad būtų galima grįsti pasiūlymus Aplinkos ministerijai ir pateikti pavyzdžių, kaip tikslinti duomenų surinkimą. Šiais metais jau pavyko susitarti, kad apskaitos vykdytojai rastus pėdsakus žymėtų žemėlapyje. Reikia tikėtis, kad šis metodikos pakeitimas bus įgyvendintas atliekant apskaitas ir pėdsakai žemėlapiuose bus pažymėti laikantis vienodų pricipų. Tačiau vis dar nepavyksta įtikinti Aplinkos ministeriją, kad skaidrumo apskaitai suteiktų privalomas pėdsakų fotografavimas. Todėl savanoriai, išvykę į mišką ir laikydamiesi vieningos tvarkos pažymėję pėdsakus žemėlapyje ir nufotografavę ne tik pateikia papildomų duomenų apskaitai, bet ir parodo, kaip galima apskaitos atlikimą tobulinti nesudėtingais būdais.

Šių metų apskaita neeilinė dėl to, kad vilkai bus skaičiuojami ir valstybiniuose, ir privačiuose miškuose, šių miškų mozaikiškas išsidėstymas kels sunkumų apibendrinant apskaitos rezultatus, gali būti po kelis kartus suskaičiuojami tie patys vilkai, ypač jei apskaita bus vykdoma neatidžiai. Todėl GAA „Baltijos vilkas“ dar kartą kviečia išeiti į miškus apskaitos dieną drauge su apskaitos vykdytojais ir sudalyvauti vilkų pėdsakų paieškose.

Visus savanoriui skirtus dokumentus ir registracijos anketą rasite adresu https://www.vilkai.lt/apskaitos/apskaita-2013.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!