Informacija
Pristatome lankstinuką apie vilką ir dėkojame gamtos fotografams
Vilką „pažįstame“ nuo mažens: iš vaikystėje girdėtų pasakų; iš tėvų, kurie gąsdindavo vilku norėdami apsaugoti nuo kitokio pavojaus; iš įvairių prisiminimų ir istorijų, kuriose persipynė tikri ir pramanyti faktai apie vilkus.
Retas neturi nuomonės apie vilką arba yra jam abejingas. Vieniems jis kelia baimę ir neapykantą, kiti juo žavisi. Tačiau vienu ir kitu atveju paprastai menkai išmanome apie tai, ką atrodytų gerai pažįstame.
Ar daug kas galėtų pasakyti, kiek Lietuvoje gyvena vilkų? kokia yra vilko šeima? kas šeimoje rūpinasi vilkiukais? kaip atrodo vilko pietūs? Panašūs klausimai mus labiausiai domina žmonių gyvenime, todėl norėdami supažindinti su vilku pirmiausiai mėginame surasti atsakymus į šiuos klausimus.
„Iki šiol nemažai nuveikėme gindami vilkus ir atstovaudami vilkų apsaugos interesams sprendžiant medžioklės, vilkų apskaitos ir kitus klausimus. Tačiau norėčiau, kad mūsų ilgalaikė strategija būtų grindžiama ne kova ir gynyba, bet švietimu ir siekiu iš esmės pakeisti požiūrį į plėšrūnus. Norime ugdyti supratimą, kad laukinę gamtą išsaugoti galėsime tik išmokę su ja sugyventi“, – sakė Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininkė Lina Paškevičiūtė.
„Nuomonę apie vilkus, baimę ir priešiškumą jiems dažnai lemia įsisenėję stereotipai ir elementaraus supratimo trūkumas. Todėl labai džiaugiuosi, kad praėjusių metų pabaigoje parengėme ir išleidome lankstinuką „Vilkas“, kuriame populiariai pasakojama apie vilkus, naminių gyvulių ir šunų apsaugą nepadarant žalos laukinei gamtai. Leidinys gausiai iliustruota nuotraukomis, kurių dauguma – Lietuvos fotografų“, – džiaugėsi viena „Baltijos vilkas“ vadovių.
„Labai džiaugiamės ir tuo, kad tarp fotografijų yra laisvėje gyvenančio vilko nuotrauka. Tai tarsi priminimas, kad turime dirbti ir stengtis, kad ateityje Lietuvoje vilkus ir kitus gyvūnus galėtume sutikti laukinėje gamtoje – ne tik rezervatuose ir zoologijos soduose“, – teigė organizacijos atstovė.
Nuoširdžiai dėkojame savo autorines nuotraukas leidusiems naudoti fotografams, be jų pagalbos šio leidinio nebūtume parengę:
Mariui Čepuliui,
Mariui Kavaliauskui,
Renatui Jakaičiui,
Ritai Bieliakienei,
Sabinai Nowak,
Valdui Augustinui,
Valdui Petroniui,
Vytautui Adomaičiui.
Iš praėjusiais metais Lietuvos piliečių skirtų 2 procentų paramos asociacija išleido 1000 egzempliorių lankstinuko popierinių kopijų, kurios bus dalinamos įvairių reginių ir susitikimų metu. Nuoširdžiai dėkojame organizaciją parėmusiems žmonėms. Jūs esate tikrieji vilkų ambasadoriai!
Primename, kad vasario 25 dieną 19 val. sostinės muzikos klube „Tamsta“ organizuojama diskusija, skirta laukinės gamtos ir vilko kaip vieno iš jos simbolių išsaugojimo temai.
„Mokslinės kavinės“ formato diskusijoje dalyvaus tetaro režisierius Gintaras Varnas, gamtosaugininkas ir žurnalistas Andrejus Gaidamavičius, ūkininkas Žilvinas Augustinavičius, medžiotojas Algis Petrauskas ir kiti skirtingas nuomones vilkų klausimu turintys žmonės. Prie diskusijų galės prisijungti visi susirinkę.
Diskusijoje bus ieškoma atsakymų į šiuos klausimus: Vilkų apsauga – mada ar būtinybė? Vilkas ir žmogus: skirtingi ar panašūs? Ar sugyvensime su vilku? ir kt.
Renginio partneris – „Baltijos aplinkos forumas“, renginį remia muzikos klubas „Tamsta“, renginio informacinis rėmėjas – interneto portalas „Grynas.lt“.
Renginys nemokamas ir atviras visiems. Renginio pradžia – 19 val. (durys atidaromos nuo 18.30 val.). Renginys truks iki 21 val.