InformacijaLietuvoje

Plukių žydėjimo šventėje – paralelės tarp vilkų ir žmonių

2019-05-02 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Gegužės 1 d. Neries regioninis parkas rengė tradicinę Plukių žydėjimo šventę, kurios tema šiemet – „Mes vieno kraujo“. Žmonių ir gyvūnų bendrystės mintimis šventėje dalinosi Žirgų globos asociacija, gyvūnų globos organizacija „Laukinė Lesė“, ornitologas Marius Karlonas, gamtos fotografas Marius Čepulis, o taip pat GAA „Baltijos vilkas“. Į šventę sugužėjo gausybė žydinčia gamta besidžiaugiančių lankytojų. Vaikai stukseno plaktukais kaldami inkilus, gurmanai gurkšnojo restorano „Food in the wood“ garšvų kokteilius, smalsuoliai klausėsi istorijų apie žvėris ir paukščius ir stebėjo lizdo mažajam apuokui kėlimą į medį.

Asociaciją „Baltijos vilkas“ nudžiugino šių metų šventės tema, susišaukianti su Mauglio ir vilkų istorija, tad ėmėmės palyginti vilkų ir žmonių elgseną. Kuo vilkų agresija skiriasi nuo žmonių ir kas yra agresyvesnis? Kuo panašios vilkų ir žmonių šeimos? Šiomis mintimis dalinosi psichologė Uldė Sirtautaitė. Pasirodo, vilkai geriau geba valdyti savo agresiją šeimos nario atžvilgiu ir liautis, kai parodomas nuolankumas. Vilkų šeimoje, kaip ir žmonių, vaikus padeda auginti vyresni broliai ir seserys. Kaip ir žmonės, vilkai apsibrėžia savo gyvenamas teritorijas ir saugo jas nuo gentainių. Ir net vilkų ir žmonių darbo valandos panašios – apie 8 valandas per parą vilkai praleidžia bėgiodami ir ieškodami maisto. Taip pat vilkai ir žmonės miega panašų valandų skaičių.

Gausūs panašumai tarp vilkų ir žmonių nepadėjo išvengti priešpriešos, išaugusios į šimtmečiais trukusias pastangas išnaikinti vilkus. Tik palyginti neseniai imta vertinti gamtosaugą ir sustiprėjo ekologinis mąstymas. Visuomenė pasidalino į dvi – „ego“ ir „eko“ stovyklas, atspindinčias skirtingas pasaulėžiūras ir reikalaujančias skirtingų sprendimų dėl gamtos. „Baltijos vilkas“ atstovauja „eko“ pasaulėžiūrai, ir kartu stengiasi suprasti „ego“ stovyklą, kad galėtų siūlyti gamtą tausojančius sprendimus. Asociacijos narė Lina Paškevičiūtė išskyrė tris konfliktų tarp vilkų ir žmonių laukus. „Mano avis“ lauke priešprieša kyla tarp ūkininko ir vilko, nes ir vienas, ir kitas tą pačią teritoriją ir tą pačią avį laiko sava. Konfliktas „mano elnias“ kyla tarp medžiotojo ir vilko, nes ir vilkas, ir medžiotojas nusitaiko į tą patį grobį miške. Konfliktas „mano kiemas“ kyla, kai vilkai pasirodo arti žmonių namų. Asociacija siekia ieškoti sprendimų šiems konfliktams, padėti suprasti vilkų elgseną, rasti būdus sugyventi.

Dėkojame Neries regioninio parko direkcijai už šių metų Plukių žydėjimo šventės temą ir „Baltijos vilkui“ skirtą laiką scenoje. Džiaugiamės, kad ir Neries regioniniame parke jau gyvena vilkų šeimos!

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Gintarės Urbaitės nuotraukos

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!