Informacija

Pėdsekystės kursai (Kaunas) 2015 Ruduo – 2016 Pavasaris

2015-09-16 | Kategorija: Informacija | Komentarų: 2

Rudens vakaras

O kaip būtų įdomu suprasti, ką ošia medžiai, ką šnara voratinklių spindesiu ir pieno upėmis nuklotos pievos… Juk ne visada mums pavyksta per minčių laviną išgirsti garsą, kurį sukelia vėjo pūstelėjimais išjudinti gelstantys lapai, pamatyti ir pasidžiaugti vis rečiau išlendančia ir ne taip jau kaitriai šildančia Saulės šviesa, o ką jau kalbėti apie žvelgimą į aplinką akimis, kurios kupinos ramumos ir nesisavinimo. Visgi praktika rodo, kad tik kantriai stebėdamas, globodamas Gamtą, būdamas joje sugebėsi pastebėti tai, kas atvers akis, praplės mintis.

Šiuo metu rudenėja, tačiau nepaisant to atsiranda pavasarinės nuotaikos potepių. Migruojantys giesmininkai sustoję nevienodo gausumo būreliais sutartinai išsirenka savajį „atlikėją“, kuris manosiomis akimis žiūrint – apdainuoja tai, kas turi tikrą vertę – Žemę, Miškus, Vandenis, Gamtos didybę, Žmogaus galimybę atsibusti ir tapti laimingu. Nėra tos giesmės tokios išraiškingos lyginant su tomis, kurios pasitaiko paukščiams grįžtant į savo gimtąsias vietas. Tačiau vis vien verčia sustoti akimirkai ir pasiklausyti, padėkoti už giesmę ir palinkėti geros kelionės…

Šia nedidele įžanga kviečiu sudalyvauti pėdsekystės kursuose ir žengti dar vieną žingsnį į pažinimą to, kas mus supa. Šiais metais kursai šiek tiek prasiplečia. Planuojamas  20 paskaitų ciklas. Kursai vyks Kaune – darbo dieną, vieną kartą į savaitę. Paskaitos trukmė apie 1 val. Paskaitos prasidės nuo lapkričio mėnesio. Konkrečios darbo dienos, laiko dar nėra, bet greičiausiai jos prasidėtų trečiadienį tarp 19:00 – 20:00 val. Tikslesnė informacija bus pateikta užsiregistravusiems dalyviams.  Užsiėmimai nemokami. Dalyvių kiekis ribotas.

Kursai, kaip ir ankstesniais metais, bus sudaryti iš dviejų dalių: teorinės paskaitos (20 paskaitų), bei praktiniai užsiėmimai (išvykos į gamtą). Dalis paskaitų patalpinta www.vilkai.lt/pedsekyste/kursai.

Teorinių paskaitų temos :

  1. Pėdsekystės pagrindai
  2. Stambieji plėšrūnai (vilkas, lūšis, lapė, mangutas)
  3. Stambieji kanopiniai (briedis, taurusis elnias, šernas, stirna)
  4. Kiti žinduoliai (voverė, kiškis, bebras, ondatra, ūdra, barsukas, kiaunė, audinė, šeškas, šermuonėlis, žebenkštis)
  5. Orientavimasis gamtoje, gamtosauga Lietuvoje.

Registracija bus aktyvi iki spalio 23 d. Registruotis galite šiuo adresu: -> spausti čia

 

Kontaktinis asmuo:
Tomas Selickas
Tel. 862376945

 

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!