InformacijaLietuvojeStraipsniai

Pėdsekystės kursai 2015 (Kaunas)

2015-01-30 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje, Straipsniai | Komentarų: 3

Kiškio pėdsakai.                         Jogilės Rutkauskaitės nuotrauka

Malonūs atsitiktinumai, kurie nutinka neatsitiktinai… Kad ir šis nutikimas. Naktį prieš šį rašymą nakvojau miške. Vėjas iš lėto sklandė medžių viršūnėmis, aplinkui sniego kepurėmis pasidabinusios eglės ir pušys. Šviesus mėnulis su žvaigždžių gausybe privertė sniegą švytėti, tuo sukurdamas galimybę mišku grožėtis nakties metu. Jausmas, kad skubėjimas, kuris pripildo žmogų mieste, kažkur pradingo… Nuostabus rytas. Mėnulį paslėpė debesys, o pabudusios akys išvydo ne kambario lubas, bet ištisą gyvasties kupiną pasaulį. Žiūrėk jau mintys, mąstymas kitoks. Grįžęs į namus prisėdu prie kompiuterio. Mąstau, kaip pradėti rašyti pakvietimą į pėdsekystės kursus. Iš lėto mintyse suskamba senai, mokyklos suole girdėtas žodžių junginys „sustok akimirka žavinga“. Visa tai suvedu į naršyklę, ir ką jūs pagalvosit!? Pavyksta atrasti kuo puikiausią Lauros Rimkutės straipsnį apie nuostabos būtinumą mūsų gyvenime. Trumpa ištrauka iš straipsnio: „Kai praėjusią vasarą įkopiau į Dibonos viršūnę Prancūzijos Alpėse, iš ten atsivėręs vaizdas man užėmė kvapą. Aplink driekėsi kalnai, buvo matyti tik dangus ir kitos didingos viršūnės. Nerūpėjo, nei kaip ten užlipau, nei kaip reikės nusileisti. Nerūpėjo namie palikti darbai ir rūpesčiai. Tuo metu tiesiog buvau „čia ir dabar“ – ši būsena taip retai aplanko mus kasdieniame gyvenime. Tada užtikrintai jaučiau, kad man niekur nereikia skubėti, kad aš tiesiog turiu laiko.“ Taigi, kad praturtintumėm ir pagyvintumėm savo gyvenimą, mums tereikia visai nedaug: kuo daugiau laiko praleisti gamtoje, bendrauti su įvairias žmonėmis, pakelti akis į dangų, išbandyti bei sužinoti kažką naujo. Štai jums ir motyvacija sudalyvauti pėdsekystės kursuose!

Pėdsekystės kursai, kaip ir ankstesniais metais, bus sudaryti iš dviejų dalių: teorinės paskaitos (10 paskaitų), bei praktiniai užsiėmimai (išvykos į gamtą). Teorinių paskaitų temos:

  1. Pėdsekystės pagrindai
  2. Stambieji plėšrūnai (vilkas, lūšis, lapė, mangutas)
  3. Stambieji kanopiniai (briedis, taurusis elnias, šernas, stirna)
  4. Orientavimasis gamtoje, gamtosauga Lietuvoje.

Teorinės paskaitos bus pradedamos skaityti nuo Kovo 5 d. (ketvirtadieniais nuo 20:00). Paskaitų trukmė apie 1 val. Praktinių užsiėmimų (išvykų į gamtą) laikai bus derinami teorinių užsiėmimų metu. Teorinės ir praktinės paskaitos skaitomos nemokamai. Registracija į kursus pasiekiama šiuo adresu: http://manoapklausa.lt/apklausa/647142907/1/ . Dalyvių skaičius ribotas, tad nedelskit registruotis. Registracija bus aktyvi iki Vasario 28 d.

 

Esame dėkingi VDU Kauno botanikos sodui nusprendusiam prisijungti prie šios iniciatyvos ir skyrusiam patalpas paskaitų skaitymui.

 

Kontaktinis asmuo:
Tomas Selickas
Tel. 862376945

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!