Informacija

Patvirtintas Vilko apsaugos planas

2014-09-16 | Kategorija: Informacija | 1 komentaras

Šiandien (rugsėjo 16) įsigaliojo Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2014 m. rugpjūčio 28 d. įsakymas Nr. D1-699  “Dėl Vilko (Canis lupus) apsaugos plano patvirtinimo”. Naujasis Planas pakeičia nuo 2012 galiojusį Vilko populiacijos reguliavimo planą.

Vilkas. Fotografas: Valdas Augustinas

Vilko apsaugos planą kūrė darbo grupė, sudaryta iš aplinkos bei žemės ūkio ministerijų darbuotojų, ūkininkų, mokslininkų, nevyriausybininkų ir medžiotojų atstovų.

Skirtingai nuo iki šiol galiojusio Reguliavimo plano, naujajame plane numatyta ne tik vilkų medžioklė ir apskaita, bet ir kitos populiacijos apsaugos ir valdymo priemonės. Tarp jų – naminių gyvūnų apsaugos ir žalos kompensavimo sistemų sukūrimas bei įgyvendinimas, brakonieriavimo kontrolė, trikdymo mažinimas, moksliniai tyrimai, visuomenės nuomonės stebėjimas ir kt. Taip pat Plane įvertintos populiacijai kylančios grėsmės ir numatyti jų išvengimo ar sumažinimo būdai.

Plane įtvirtintas tikslas turėti 250-500 vilkų populiaciją, paplitusią didžiojoje šalies dalyje.

Kaip ir iki šiol galiojusiame Reguliavimo plane, numatytos vilkų nemedžiojimo teritorijos, vilkų sumedžiojimo limitų nustatymo tvarka, specialių leidimų išdavimas ne medžioklės sezono metu.

Sumedžiojimo limitas spalio 15-ą dieną prasidedančiam vilkų medžioklės sezonui bus nustatomas pagal naujojo Vilko apsaugos plano nuostatas.

Detalesnę informaciją pateiksime vėliau.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!