Straipsniai

Pas Kančiūnų k. ūkininką

2015-07-31 | Kategorija: Straipsniai | 1 komentaras

Liepos 20 d. sulaukėme ūkininko Aurimo iš Širvintų raj. Kančiūnų kaimo skambučio. Aurimas augina 25 – ių avelių bandą ir karts nuo karto susiduria su nuostoliais, kuriuos atneša iš miško atklydęs vilkas.

„Pirmą kartą t.y. birželio 29 d. vilkas papjovė bandoje besiganančią avį. O šią nakt papjovė dar vieną, nebežinau ką daryti“ – pasakoja ūkininkas.

Tad sutarėme susitikti ir pasikalbėti.

Liepos 22d. į pavakarę Aurimas mus pasitiko kelyje Panevėžys – Ukmergė, 45 km. nuo Vilniaus. Viešnagės metu ūkininkas pasakojo smulkiau: “Vilkas puola tik tuomet, kai šviesos kambaryje užgęsta”.  Po paskutiniojo išpuolio, dėka palankaus oro Aurimas rado vilkės ir vilkiukų pėdsakus. Taip pat ne aišku kur ir be jokiu pėdsakų dingo du maži šuneliai (iš viso buvo 8, visi kiti nepaliesti).

Avių ganymo teritorija apjuosta trijų vielų el. aptvaru. Aptvaras greičiausiai buvo peršoktas, kadangi aukštis viršutinės vielos buvo apie 60-70 cm. Pasikalbėję nutarėme kaip apvarą patobulinti. Reikėtų per viršutinę kuoliukų kilpą ištemti papildomą el. juostą. Tamsoje jį būtų gerai matoma ir aptvaro aukštis jau siektų apie 90 cm. Į aptvaro kampus įkalti kelis tvirtus kuolus, kurie jį sutvirtintų. Aurimas taip pat susidomėjo kabinamais mirksiukais ir pažadėjo pabandyti tokius susimeistrauti pats.

Taip pat aplinkiniuose kaimuose Levainiuose ( 8 avys) ir Užušiliuose ( 1 avis) ūkininkai taip pat nukentėjo – sako Aurimas. Apsauginis aptvaras ten nenaudotas.

Dar prieš kelionę nuterėme, parodyti mažą prezentaciją ūkininkui apie kitas prevencijos priemones.

Elektrinis aptvaras.

Ūkininkas Aurimas pasakojo, kad stengiasi visada avis parginti į tvartą. “Papilu maisto ir tik spėk trauktis, kaip visos parlekia” – sakė Aurimas.

Būsimi sargai. Aurimui avis padeda ganyti ir teritoriją saugoti vilkšunis Kora.

 

Aurimas susižavėjo Padhalės aviganiais bei didesniu elektriniu piemeniu.

Daugiau informacijos apie galimas prevencijos priemones galite rasti čia: http://www.SaugiAvis.lt

Iniciatyva “Saugi avis”

Lina Pranevskaja

Andrius Laurinavičius

Lina Paškevičiūtė

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!