Lietuvoje

Nuo medžiotojų kulkos kasdien krenta po vieną vilką

2010-12-21 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Valdo Augustino nuotrauka

Gruodžio 1 dieną prasidėjus vilkų medžioklės sezonui, medžiotojai vidutiniškai nušauna po vieną vilką kiekvieną dieną. Aplinkos ministerijos tinklalapyje pateikiamais duomenimis, iki gruodžio 13 dienos Lietuvoje nušauta 12 vilkų. Daugiausia vilkų nušauta Širvintų ir Ukmergės rajonuose. Ten medžiotojai patiesė po tris vilkus. Kadangi šie rajonai greta, nušauti vilkai galėjo priklausyti vienai šeimai. Du vilkai nušauti Kupiškio rajone. Po vieną vilką nušauta Biržų, Panevėžio, Šilutės, Lazdijų rajonuose.  Paprastai Lazdijų rajone nušaunami vilkai būna atklydę iš Lenkijos, gretimos Augustavo girios, kur vilkai griežtai saugomi jau 12 metų. Praėjusiais metais vienas Lazdijų rajone nušautas vilkas buvo medžiotojų užkluptas visiškai prie pat Lenkijos sienos.

Šiemet Aplinkos ministerija Biržų rajono Būginių ir Šilų medžiotojų būrelių nariams buvo suteikusi išimtinę galimybę ne sezono metu nušauti 5 vilkus – “genetiniams tyrimams”. Spalio 30 dieną buvo nušauta tik viena sena vilkė, kuri, buvo apkaltinta masiniu šunų pjovimu Kupreliškio miestelio apylinkėse. Gamtos apsaugos asociacija “Baltijos vilkas”, kurios nariai tris kartus lankėsi Kupreliškio miestelio apylinkėse, bendravo su vietiniai gyventojais ir apžiūrinėjo paskerstus šunis, kategoriškai atmeta galimybę, kad juos pjovė minėta nušauta vilkė. Iš tiesų tai buvo stambaus šuns darbas – vietinio, kurio šeimininkai ilgai nemaitino arba atvežto iš kitur. Yra žinių, kad į Biržų rajoną savo kovinius šunis treniruoti atvykdavo žmonės iš didžiųjų miestų. Galbūt kaimo šunys ir tapdavo jų taikiniu. Kol kas aišku tik tiek, kad tai, kas vyko šiemet Kupreliškio miestelio apylinkėse yra daugiau ne gamtosaugininkų, o teisėsaugininkų rūpestis.

Vilkų persekiojimas Biržų rajone tęsiamas toliau. Gruodžio 4 dieną Spalviškių medžiotojų būrelis varyminės medžioklės metu Biržų girioje aptiko 6 vilkų šeimą ir nukovė vieną jos narį – dvimetį patiną. Apie šią šeimą “Baltijos vilkas” žinojo jau nuo vasaros vidurio, ekskrementų pavyzdžiai genetiniams tyrimams buvo nusiųsti tirti Lenkijos mokslininkams. Kadangi šiais metais Aplinkos ministerija nustatė itin didelę vilkų sumedžiojimo kvotą (60 individų), tai medžiotojai turi dar pakankamai laiko ir Biržų girios vilkų šeimos likimas kybo ant plauko. Juos dabar lengvai išduoda pėdsakai sniege, todėl patartina radus miške vilko pėdsakus – juos sunaikinti. Bent jau ant miško keliukų, kur dažnai savo džipais pravažiuoja geidžiamiausio trofėjaus ieškantys medžiotojai.

“Baltijos vilko” informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!