Informacija

Naujas žvilgsnis į šalies aplinkos būklę

2008-07-15 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Penktadienį, liepos 18 d., 10 val. Vilniaus universiteto Teatro salėje bus pristatytas Aplinkos ministerijos Aplinkos apsaugos agentūros leidinys ,,Lietuvos gamtinė aplinka, būklė, procesai ir raida“. Jį parengė konkursą laimėjusi Vilniaus universiteto mokslininkų grupė. Kuo naujoji knyga skiriasi nuo ankstesnių panašaus pobūdžio leidinių, kokias išvadas leidžia daryti surinkti duomenys apie Lietuvos gamtinės aplinkos būklę, kas laukia mūsų ateityje, – apie tai kalbės Vilniaus universiteto Ekologijos ir aplinkotyros centro direktorius doc. dr. Stanislovas Sinkevičius ir doc. dr. Gytautas Ignatavičius.

Šiame leidinyje nagrinėjama šalies aplinkos būklė, jos raidos tendencijos nuo sovietinių laikų iki pastarųjų metų. Taip pat nurodomos priežastys, lėmusios ar lemiančios aplinkos kaitą, analizuojamos aplinkosaugos priemonės ir jų veiksmingumas siekiant mažinti neigiamus žmogaus ūkinės veiklos padarinius ir išsaugoti švarią bei sveiką aplinką ateities kartoms.

Leidinio rengėjai rėmėsi jų surinkta išsamia medžiaga, aprėpiančia pagrindinius aplinkos segmentus – orą, vandenį, dirvožemį, atliekas, kraštovaizdį, biologinę įvairovę ir gamtos išteklius. Todėl ir pagrindiniai knygos skyriai atspindi aplinkos oro kokybę, vandens kokybės kaitą, biologinę įvairovę, gamtos išteklių racionalų panaudojimą, atliekų tvarkymą, aplinkos raidos tendencijas. Pateikti ir galimos aplinkos raidos artimiausioje ateityje scenarijai.

Vienas pagrindinių leidinio ,,Lietuvos gamtinė aplinka, būklė, procesai ir raida“ tikslų – su aktualiausiomis aplinkosaugos problemomis supažindinti ne tik aplinkosaugininkus, bet ir politikus, plačiąją visuomenę, kad šios problemos būtų sprendžiamos bendromis pastangomis.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!