LietuvojeStraipsniai

Medžioklės Tarybos posėdis: skubotai ir nesubalansuotai

2020-05-26 | Kategorija: Lietuvoje, Straipsniai | Komentarų nėra

Gegužės 22 d. įvyko Medžioklės tarybos posėdis, kuriame buvo nagrinėti daugiausiai diskusijų sukėlę aplinkos ministro Kęstučio Mažeikos patvirtinti Medžioklės taisyklių pakeitimai. Beveik visais klausimais Tarybos narių nuomonės išsiskyrė, tačiau gilesnėms diskusijoms ar analizei laiko neužteko, nes daugumai temų skirta vos po 10 minučių. Paskubomis balsuojant dėl siūlymų tik dar sykį išryškėjo, kokia nesubalansuota yra šios Tarybos sudėtis, nes medžiotojų asociacijos turi daugiau balsų, nei gamtos apsauga besirūpinančios valstybės institucijos ir nevyriausybinės organizacijos kartu sudėjus. Posėdyje dėl nežinomų priežasčių nedalyvavo ir nebalsavo Aplinkos apsaugos departamento atstovas. Labai tikėtina, kad jo pozicija dėl pakeitimų taip ir bus neišgirsta rengiant galutinę įsakymo redakciją.

Kol kas nėra aišku, kaip atrodys naujas Medžioklės taisyklių pakeitimo įsakymas, kuris išvys dienos šviesą kažkada netrukus Pagal Tarybos posėdžio rezultatus panašu, kad dalis gegužės 8 d. pasiūlymų lieka nepakitę (pvz., prožektorių naudojimo išplėtimas ar elninių žvėrių medžioklės terminų ilginimas), dalis bus tikslinama (pvz., šunų naudojimas medžioklėje naktį ar saugomų rūšių paėmimas savo reikmėms), dalis lieka ateities diskusijoms (pvz., medžioklė lankais ar medžioklė saugomose teritorijose), ir tik labai nedidelė dalis išties atšaukiama (pvz., barsukų medžioklės sezono ilginimas).

Taryba tėra konsultacinė, o jos siūlymai ar balsavimo rezultatai nėra privalomi ministrui, tačiau politikai mėgsta prisidengti tokių konsultacinių grupių pasiūlymais. Greičiausiai dalis gegužės 8 dienos Medžioklės taisyklių pakeitimų liks galioti, todėl ministras neįgyvendins savo viešo pažado atšaukti visus pakeitimus. Simboliškai tarptautinę biologinės įvairovės dieną vykęs posėdis geriausiu atveju atidėjo ar atšaukė kai kuriuos nevykusius sprendimus, tačiau neįvedė nė vieno naujo Medžioklės taisyklių pakeitimo, skirto gamtos ar gyvūnijos apsaugai.

Iki gegužės 29 dienos vyksta viešas Medžioklės taisyklių atšaukimo projekto derinimas, todėl jūs galite Aplinkos ministerijai pateikti savo pastabas ir pasiūlymus. O mes lauksime naujo įsakymo ir toliau jus informuosime apie šią temą. Ši istorija darsyk patvirtino, kad visuomenės dėmesys ir neabejingumas yra bene vienintelis būdas paskatinti šiandieninę Aplinkos ministeriją pradėti diskusijas ir neužmiršti, kad gyvūnijos apsauga yra visos visuomenės interesas.

Gamtos apsaugos asociacija „Baltijos vilkas“ siekia taikaus žmonių sambūvio su laukiniais žinduoliais, sąžiningo ir etiško elgesio su jais, pamatuotų sprendimų ir jų skaidraus priėmimo. Plačiau: www.vilkai.lt | www.facebook.com/BaltijosVilkas

 

 

 

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!