Lietuvoje

Lietuvoje veiklą pradės tarptautinis Birutės Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondas

2008-10-30 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Aplinkos ministerija pritaria neseniai Lietuvoje įsikūrusio tarptautinio B. Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondo veiklos tikslams ir ketina su juo bendradarbiauti. Į šio fondo valdybą yra išrinktas ministerijos Gamtos apsaugos departamento direktorius Laimutis Budrys. Pasaulinio garso gamtosaugininkės Birutės Galdikas vardu pavadinto fondo veiklą remia Ūkio bankas.

Prof. dr. Birutė Filomena Marija Galdikas gamtosaugos fondus jau yra įsteigusi Didžiojoje Britanijoje, JAV, Indonezijoje ir Australijoje, kur jie aktyviai populiarina mokslininkės veiklą ir įgyvendina jos tikslus gamtos apsaugos srityje. Žymioji gamtosaugininkė įgaliojimus Lietuvoje įsteigti jos vardu pavadintą tarptautinę organizaciją suteikė mokslą remiančiam Ūkio bankui.

„Man labai džiugu, – pasirašydama įgaliojimus 2007 m. pavasarį sakė mokslininkė, – kad atsirado reali galimybė įgyvendinti mano senus ketinimus įsteigti Birutės Galdikas gamtosaugos fondą Lietuvoje. Tikiuosi, kad įkūrus šį fondą atsiras galimybė šalies studentams susipažinti su mano darbais, perimti sukauptas žinias antropologijos bei aplinkosaugos srityje. Fondas organizuos jiems stažuotes Indonezijoje, sudarys galimybes dirbti drauge su manimi, atlikti tiriamuosius darbus“.

Tarptautinio Birutės Galdikas gamtosaugos labdaros ir paramos fondo valdybos pirmininke buvo išrinkta Ūkio banko valdybos pirmininkė dr. Edita Karpavičienė. Taip pat buvo sudaryta Fondo Garbės taryba. Jos pirmininke tapo jau seniai B. Galdikas veikla besidominti režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Kaip sakė Fondo vykdomoji direktorė Loreta Pivoriūnaitė, kitąmet numatoma sudaryti galimybę pirmiesiems Lietuvos studentams išvykti stažuoti į Borneo salą Indonezijoje, kur jau 37 metus dirba B. Galdikas. Apie savo darbą šioje saloje mokslininkė yra papasakojusi autobiografinėje knygoje „Atsiminimai apie rojų: mano metai Borneo saloje su orangutanais“. Birutė Galdikas dabar yra viena žinomiausių pasaulyje kovotojų už orangutanų išsaugojimą. Jos ilgametė gamtosauginė veikla įvertinta tarptautiniais Jungtinių Tautų „Global 500“, Eddie Bauer „Žemės didvyrio“ ir kitais tarptautiniais apdovanojimais.

Nors gimusi Vokietijoje, užaugusi Kanadoje, studijavusi JAV, 62 metų B. Galdikas didžiuojasi baltiška kilme. Mokslininkės manymu, didelės įtakos jos polinkiui tyrinėti gamtą turėjo iš nuostabios miškingos Lietuvos kilusių tėvų išugdyta meilė gamtai. Apie B. Galdikas yra sukurti keli dokumentiniai filmai, paskelbta daug straipsnių. Pastaruoju metu mokslininke vis plačiau domimasi ir Lietuvoje. Jos veiklą Borneo saloje aprašiusi žurnalistė Rūta Duobaitė praėjusiais metais pelnė Aplinkos ministerijos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos organizuojamo kūrybinio konkurso „Žmogus ir aplinka“ pirmąją premiją.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 266 3660

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!