InformacijaLietuvoje

Lietuvoje atnaujinta vilkų medžioklė

2016-01-05 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | 1 komentaras

Visoje Lietuvoje vėl vyksta vilkų medžioklė. Iki sausio 4 dienos buvo sumedžioti 49 vilkai iš nustatyto 60 vilkų limito. Medžioklė tęsis, kol bus išnaudotas limitas.

Spalio 15 dieną prasidėjusi vilkų medžioklė buvo pristabdyta lapkričio 27 dieną, norint, kad būtų išnaudotas „probleminiams“ rajonams skirtas vilkų sumedžiojimo limitas. Nuo lapkričio 27 dienos iki šių metų pradžios vilkus buvo leista medžioti tik didelę žalą patyrusiuose rajonuose. Tačiau didelė dalis „probleminių“ rajonų jiems skirto limito taip ir neišnaudojo. Nuo šių metų pradžios “probleminiuose” rajonuose neišnaudotas limitas vėl medžiojamas visoje Lietuvoje.

Šiems metams nustatytas didelis vilkų sumedžiojimo limitas buvo motyvuotas jų daroma žala avių ir mėsinių galvijų augintojams. Todėl buvo nutarta, kad dalis vilkų turi būti sumedžioti būtent “probleminiuose” rajonuose ir išskirtos dvi medžioklės zonos: „probleminiai“ rajonai su specialiai jiems skirtu limitu ir likusi Lietuvos dalis.

Buvo numatyta, kad 30 vilkų turi būti sumedžiota “probleminiuose” rajonuose iki 2015 metų pabaigos, taip pat numatytas konkretus vilkų skaičius kiekvienam “probleminiam” rajonui: Anykščių, Kalvarijų, Prienų, Tauragės rajonuose – po 2 vilkus, Alytaus, Biržų, Kaišiadorių, Klaipėdos, Rokiškio, Vilkaviškio rajonuose – po 3 vilkus, Šilalės rajone – 4. Visgi dalyje šių rajonų limitas taip ir nebuvo išnaudotas. „Probleminiuose“ rajonuose sumedžiota tik pusė jiems skirto limito.

Likusią limito dalį – irgi 30 vilkų, bei „probleminiuose“ rajonuose nesumedžiotą vilkų skaičių leista medžioti visoje Lietuvoje.

Iš sumedžiojimo statistikos matyti, kad medžioklė gerokai intensyvesnė tuose rajonuose, kur vilkų daroma žala nebuvo didelė.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!