Informacija

Lietuvišką iniciatyvą „Saugi avis“ Europa pripažino pavyzdžiu

2016-04-18 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra

Iniciatyva „Saugi avis“, prasidėjusi 2015 m. seminaru ūkininkams Kalvarijų savivaldybėje, sulaukė pripažinimo Europoje. Europos Komisijos oficialioje internetinėje svetainėje ji paskelbta kaip gerosios praktikos pavyzdys, sprendžiant žmogaus ir plėšrūno konfliktus. „Saugi avis“ pristatoma kaip Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ iniciatyva, kurios tikslas – vienoje vietoje pateikti svarbiausią informaciją apie vilkų daromą žalą, apsaugos priemones ir būdus, kompensacijas bei paramos galimybes, ir tokiu būdu padėti ūkininkams apsaugoti savo gyvulius nuo plėšrūnų. Taip pat pateikiamas sąrašas pagrindinių temų, su kuriomis ūkininkai gali plačiau susipažinti internetinėje iniciatyvos svetainėje http://SaugiAvis.lt, kurioje medžiaga pateikiama ir lietuvių, ir anglų kalbomis.

2014 m. Europos Komisija ir grupė suinteresuotųjų šalių organizacijų sukūrė specialią ES žmonių ir stambiųjų plėšrūnų sambūvio platformą. Šios platformos misija – skatinti konfliktų tarp žmonių ir stambiųjų plėšrūnų mažinimo būdus ir priemones, keičiantis žiniomis ir laikantis atvirumo, konstruktyvumo ir tarpusavio pagarbos principų. Konfliktai su žmonėmis, tokie kaip ūkinių gyvulių užpuolimai, įvardijami kaip neigiamas socialinis–ekonominis plėšrūnų poveikis, tuo pat metu pabrėžiant, kad šie laukiniai gyvūnai daro ne mažiau svarbų teigiamą poveikį žmonėms ir ekosistemoms.

ES žmonių ir stambiųjų plėšrūnų sambūvio platformos informaciniame leidinyje pabrėžiama, kad vienodi sprendimai visai Europai neįmanomi, todėl sprendžiant konfliktus reikalingi naujoviški metodai, padėsiantys išsaugoti stambiuosius plėšrūnus. Iniciatyva „Saugi avis“ yra viena iš naujo dialogo tarp skirtingų interesų grupių formų, skirta tam, kad ateityje žmonės ir stambieji plėšrūnai galėtų darniai sugyventi.

Džiaugiamės, kad Europos Komisija įvertino iniciatyvą, suteikdama galimybę suinteresuotoms pusėms visoje Europos Sąjungoje sužinoti apie ją kaip vieną iš praktinių konflikto mažinimo būdų. Tikimės, kad „Saugi avis“ ateityje vis labiau prisidės prie to, kad ūkininkai, taikydami efektyvias apsaugos priemones, išmoks su vilkais gyventi taikiai, suprasdami, jog vien tik medžioklė negali išspręsti gyvulių užpuolimų problemos.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!