InformacijaLietuvoje

Kviečiame į žygius plačiaračiais dviračiais su miško gidu

2016-04-05 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Šį pavasarį norime su jumis pasidalinti gamtos tyrinėjimo džiaugsmais, todėl atsiliepėme į LKA keliautojų klubo kvietimą ir prisidedam prie žygių plačiaračiais dviračiais, kad smalsaujantiems galėtume papasakoti apie mišką ir gyvūnus. Kviečiame drauge pakeliauti po Taurų ir gretimus miškus, įsižiūrint ir įsiklausant, kiek gyvybės yra aplink mus. Tyrinėsime žvėrių pėdsakus, domėsimės jų pomėgiais ir gyvenimo būdu, klausysimės paukščių, kalbėsimės apie mišką kaip apie gyvybės namus ir apie mišką kaip medienos ūkį, gėrėsimės pavasario šėlsmu. Artimiausi numatyta žygio data – balandžio 30 d. Į žygį privaloma registracija. Dalyvio mokestis 15 Eur.

Numatytos trys žygių datos: balandžio 30, gegužės 14 ir birželio 11 d. Šiems žygiams suplanuotas maršrutas prasidės Bezdonių geležinkelio stotyje. Iš jos nersime į mišką ir netrukus sustosime Suktiškių durpyne, kuris nebeeksploatuojamas ir pavirtęs dviem užmeldėjusiais ežeriukais su vandens kanalų žiedu. Tai puiki vieta paukščiams ir gyvūnams. Šio žygio metu lankysime kelias vietas, kurias žmogus anksčiau naudojo sau, o vėliau apleido. Dabar stebėsime, kaip gamta šias teritorijas susigrąžino ir vėl pripildė gyvybės. Suktiškių durpyne pažindinsimės su ūdra ir bebru, aplankysime lapės namus, dairysimės paukščių. Iš durpyno pro mažas paukščių užvaldytas pelkutes minsime link Taurijos upės. Netoli upės ieškosime vilkų ir lūšių, barsuko, kiškių ir kitų žvėrių pėdsakų, susipažinsime su kurtiniams įsteigtu draustiniu. Toliau kelias ves pro apleistų tvenkinių teritoriją, tapusia mėgstama elnių ir šernų vieta. Grįždami atgal į Bezdonis pravažiuosime pro Suktiškių botaninį-zoologinį draustinį. Trumpai stabtelsime pažiūrėti, kaip atrodo kertinė miško buveinė, sužinosime, kas saugoma draustinyje, o jeigu bus labai šilta, galėsime pasiklausyti kūmučių koncerto.

Plačiau žygio programą prašome skaityti ir registruotis į žygius čia: http://www.lkakeliautojai.lt/po-miska-su-gidu-ir-su-fat-baik-ais

 

GAA “Baltijos vilkas” informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!