StraipsniaiUžsienyje

Ar šventi šiandien Pasaulinę laukinės gamtos dieną?

2016-03-03 | Kategorija: Straipsniai, Užsienyje | Komentarų nėra

Kovo 3 d. yra minima Pasaulinė laukinės gamtos diena, kviečianti švęsti laukinės gamtos grožį ir domėtis laukine gyvūnija ir augalija. Šiemet Pasaulinės laukinės gamtos dienos tema – „Laukinės gamtos ateitis yra mūsų rankose“, o didžiausias dėmesys skiriamas Afrikos ir Azijos drambliams. Apie 100 000 dramblių 2010-2012 metais buvo išžudyti dėl dramblio kaulo, kuris nelegaliai pervežamas ir parduodamas kitose šalyse. Švenčiant Pasaulinę laukinės gamtos dieną tikimasi, kad Pasaulio šalys – vadovybės, įstatymų leidėjai, pareigūnai ir kiekvienas pilietis dės pastangas saugoti laukinę gamtą. Pasaulinės laukinės gamtos dienos organizatoriai teigia, kad kiekvienas žmogus turi savo vaidmenį ir nuo bendrų pastangų priklauso laukinės gamtos ateitis.

Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja nutarė paskelbti kovo 3 dieną Pasauline laukinės gamtos diena 2013 metais, paminėdama Konvencijos dėl tarptautinės prekybos nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių  (CITES) pasirašymą. Šią konvenciją yra pasirašiusi ir Lietuva, ji skirta spręsti nykstančių rūšių problemą tarptautiniu lygmeniu ir užkirsti kelią prekybai nykstančiais gyvūnais ir augalais, jų dalimis ir gaminiais iš jų, kad neliktų pelno ir paskatos jų naikinimui.

Švenčiant Pasaulinę laukinės gamtos dieną šiandien įvairiose šalyse yra organizuojama daugiau kaip 100 renginių. Lietuvoje nėra registruotas nei vienas šiai dienai skirtas renginys, tačiau švęsti ir džiaugtis laukinės gamtos žavesiu gali kiekvienas! Štai kelios idėjos, kaip galima paminėti šią dieną:

- Socialinėje erdvėje tapk Pasaulinės laukinės gamtos dienos skelbėju, padėk skleisti žinią, kad laukinės gamtos ateitis yra mūsų visų rankose!

- Aplankyk gamtos muziejų, nacionalinį parką, botanikos sodą ar tiesiog gretimą mišką ar pievą – laukinė gamta yra šalia mūsų!

- Organizuok renginį šiai dienai paminėti, nuo susitikimo su draugais, iki akcijų, paskaitų ir parodų. Jei ne šiemet, tai kitais metais!

- Pasitelk savo talentus, kad įkvėptum kitus vertinti laukinę gamtą: fotografuok, piešk, kurk ir dalinkis.

- Domėkis ir džiaukis gamtosaugos projektų sėkme.

- Pažiūrėk filmą apie laukinę gamtą.

Laukinės gamtos ateitis yra mūsų rankose!

Daugiau apie Pasaulinę laukinės gamtos dieną: http://www.wildlifeday.org

 

GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!