InformacijaLietuvoje

Kiek vilkų sumedžiota šiemet?

2020-01-24 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Aplinkos ministro įsakymu nuo sausio 17-tos išnaudojus nustatytą limitą nutrauktas vilkų medžioklės sezonas. 120-tas vilkas buvo sumedžiotas dar sausio 7 d., tačiau dėl neaiškių priežasčių ministerija delsė nutraukti medžioklės sezoną ilgiau nei savaitę, taip sudarydama sąlygas viršyti limitą. Iki šiol ministerija nepaskelbė, kiek iš viso vilkų buvo sumedžiota. Ministerija skelbia duomenis iki sausio 11-tos, kai buvo sumedžiotas 122-as vilkas.

Šiam medžioklės sezonui buvo patvirtintas 120 vilkų sumedžiojimo limitas. Jis yra dešimčia didesnis nei pernykštis ir dvigubai didesnis nei užpernykštis. Ministerija laikosi tradicijos kasmet limitą didinti ir kasmet nustatyti maksimalų leistiną pagal Vilko apsaugos planą. Viena iš šios tendencijos priežasčių – manymas, kad vilkų yra daugiau, nei parodo apskaita. GAA „Baltijos vilkas“ sutinka su nuomone, kad vilkų šeimų šalyje greičiausiai yra daugiau nei pavyko suskaičiuoti per paskutinę apskaitą, ir vilkų populiacijos būklė per paskutinį dešimtmetį gerėjo. Tačiau mes nemanome, jog tai yra pakankama priežastis skirti maksimalius medžioklės limitus. Apskaita bei rimtų mokslinių tyrimų duomenimis nepagrįsta nuomonė apie vilkų gausą telieka nuomone, o vilkų populiacijos valdymas turi būti grindžiamas duomenimis. Be to, didesnis vilkų skaičius nereiškia būtinybės juos išmedžioti.

Šiais metais vilkų medžioklė nebuvo rajonuojama. Ministerija šį sprendimą aiškino siekiu išvengti vilkų genetinės įvairovės susiaurėjimo, jeigu vienoje nedidelėje teritorijoje būtų sumedžioti visi kurios nors šeimos individai. Šio sezono medžioklės duomenys rodo, kad ir be rajonavimo (tokio, koks buvo taikomas ankstesniais metais) vienoje teritorijoje gali būti išmedžiota daug vilkų: Rokiškio rajone sumedžiota 15 vilkų, Švenčionių 8, Ignalinos, Kėdainių, Lazdijų, Šalčininkų rajonuose – po 5 vilkus. Visgi lyginant su pernai metų duomenimis matyti, kad šiemet didžiojoje Lietuvos dalyje medžioklė vyko tolygiau – daugelyje rajonų sumedžioti 1-3 vilkai. Pernai metais dėl rajonavimo buvo daugiau rajonų, kuriuose buvo sumedžioti didesni skaičiai. Kaip ir šiemet, pernai daugiausia vilkų – 9 – buvo sumedžioti Rokiškio rajone. Pernai po 7 vilkus buvo sumedžiota Biržų, Šilalės, Varėnos ir Kupiškio rajonuose, 6 vilkai sumedžioti Vilniaus rajone, po 5 vilkus sumedžiota Šalčininkų, Anykščių ir Kaišiadorių rajonuose.

Pasibaigus medžioklės sezonui norime paraginti nesitikėti, kad vilkų žala dings dėl to, kad yra sumedžioti 122 individai. Rokiškio rajone kasmet sumedžiojami dideli vilkų skaičiai ir kasmet patiriama žala. Mūsų nuomone, turėtų būti skatinama ir stengiamasi rasti būdus apsaugoti gyvulius nuo vilkų, kad konfliktas būtų ne gilinamas, o sprendžiamas. Žemės ūkio ministerija Kaimo plėtros programoje numatė veiklą „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“, kuria ketina kompensuoti dalį prevencijos priemonių kainos. Manome, kad tai teisingas žingsnis siekiant iš esmės spręsti vilkų žalos problemą.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

 

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!