Straipsniai

Ką GAA „Baltijos vilkas“ nariai veikė vieną ketvirtadienį…

2013-02-05 | Kategorija: Straipsniai | 1 komentaras

Vieną praėjusios darbo savaitės vakarą keletas organizacijos narių užsiėmė kiek netradicine veikla. Nei šį, nei tą – gal kai kas pasakytų. Kartu su kai kurių kitų aplinkosaugos organizacijų atstovais nedideliame rate diskutavome apie sunkumus, iškylančius Lietuvoje bandant saugoti vilkus. Diskusija – ne naujiena, pasakysite. Na, mes sudalyvavome kitokio pobūdžio diskusijoje.

Tai ne tokia diskusija, kurios metu pasiūlomi ir priimami sprendimai. Ir ne tokia, iš kurios norėtųsi išlėkti iš kambario „apsižliumbus ir trenkus durimis“. Tai tokia diskusija, kurioje šitaip pasielgtum nebent paprašytas suvaidinti. Arba tokia, kurioje turi staiga išsikraustęs iš savo smegenų nutūpti kitose ir į situaciją pažvelgti avėdamas kitus batus. Arba paprašytas apibūdinti, kaip medžioja vilkai, o paskui sulyginti su tuo, kaip dirbame mes, suglumsti ir mintyse kyla neapsakoma daugybė netradicinių minčių. Pažįstamas jausmas?

Štai, kokia yra diskusija, vedama profesionalaus konsultanto. Jokio šieno pjovimo lankose, jokių akligatvių, tik konstruktyvumas, daugybė naujų minčių ir noro tęsti pradėtą darbą. Gal būt tik pakreipus jį kita vaga… Jokios abejonės – kiekvieno diskusijos dalyvio įspūdis, likęs po tokios diskusijos, yra skirtingas, kiekvienam kilo skirtingų minčių ir idėjų. Ar normalu, kad nesusipykome, galvose nešiodami tokius skirtingus požiūrius? Na, gerai, mes nesipykstame, bet ar normalu, kad neliko bent jau „likau neišgirstas“ jausmo?

Po visko pralėkus porai dienų suvoki, jog visa tai, ką patyrei – patyrei vardan savo kompetencijos, vidinės kultūros, gebėjimų pažiūrėti iš kito kampo, gebėjimų pažinti save ir kitus… Žodžiu to, ko asmeniškai labiausiai trūksta. Ir kas galėjo pagalvoti, kad kalbant apie organizacijos narių savišvietą kažkada galvosime ne tik apie pėdsakų pažinimo vadovų ar monografijų apie vilkus skaitymą?

Mes džiaugiamės, kad vis atsiranda žmonių, kurie tuo, ką daro gyvenime, prisideda ir prie mūsų augimo. Net jei tai tiesiogiai nesusiję su mūsų kasdiene veikla. O gal aš klystu? Štai ir vėl – bandymas pažvelgti iš kito bokšto… Jūsų noras mums padėti – bet kuo, kad ir profesionaliu diskusijos modeliavimu (toks įspūdis man liko) – mums yra tikras džiaugsmas, paskatinimas ir motyvacija. Jau nekalbant apie tas netradicines mintis, kurios nutūpė mūsų galvose ir greičiausiai pavirs geresniais veiklos metodais ar kokiu kitu gėriu.

Dėkojame Viktorui Keturakiui iš kitokių projektų už nuostabią dovaną!

Eglė Baltrūnaitė
GAA „Baltijos vilkas“ narė

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!