LietuvojeStraipsniai

Įspūdžiai iš renginio apie stumbrus

2018-04-06 | Kategorija: Lietuvoje, Straipsniai | Komentarų nėra

Nacionaliniame lankytojų centre kovo 17-tą susitiko smalsuoliai, gamtos fotografas Marius Čepulis, stumbrų specialistas Rytas Papšys ir GAA „Baltijos vilkas“ nariai ir įdomiai bei smagiai praleido popietę. Marius rodė savo nuostabias nuotraukas ir pasakojo, kokius nuotykius patyrė ir kiek įdomaus apie stumbrus sužinojo juos fotografuodamas, Rytas Papšys papasakojo apie savo darbą su stumbrais, GAA „Baltijos vilkas“ nariai pakvietė pėdsekystei, žaidimams, piešimams ir viktorinai „Stumbras ar bizonas“.

Į renginį susirinko pilna salė norinčių pasiklausyti apie stumbrus ir tai yra didžiausias renginio pasiekimas – suburti ir sudominti žmones, kad galėtume ir norėtume gamta didžiuotis, tausoti ir semtis iš jos kuo daugiau ir kuo geresnių įspūdžių. Stumbrai Lietuvoje šiandien susiduria su iššūkiais: priešiškais ūkininkais, chemikalais laukuose, pavojais keliuose ir geležinkeliuose, planais juos iškeldinti iš jų gyvenamos teritorijos… Ir bekalbant apie tai ima atrodyti, kad jie mums kelia tik rūpesčius, yra tik problema, kurią reikia kažkaip spręsti, kad mums, būtent mums – žmonėms, būtų patogiau, mažiau išlaidų, mažiau apribojimų. Todėl mes stengiamės parodyti ir pasakyti visai kitus dalykus apie stumbrus – jie yra mūsų gamtos pasididžiavimas, mūsų šalis yra turtinga turėdama stumbrus, jie įdomūs, gražūs ir jų istorija yra unikali. Jie mums yra reikalingi. Kylantiems nepatogumams ir konfliktams reikia ieškoti sprendimų, bet ne sumenkinant stumbrus, o rūpinantis jais.

GAA „Baltijos vilkas“ šiam renginiui pagamino natūralaus dydžio stumbro maketą, kurį galėsime pasistatyti ir būsimuose renginiuose. Gavome leidimą iš Olandijos organizacijos ARK Nature ir išvertėme jų kurtą piešinį apie stumbrą kaip kertinę ekosistemų rūšį, išspausdinome skrajutę. Parengėme ir išspausdinome vaikams atvirukų su kanopiniais Lietuvos žvėrimis ir jų pėdsakais, bei lipdukų su stumbrais. Esame dėkingi gamtos fotografams Romualdui Barauskui, Mariui Čepuliui, Renatui Jakaičiui, Viliui Paškevičiui, kurių nuotraukas panaudojome gamindami dalomąją medžiagą šiam ir būsimiems renginiams. Visi stumbrai nuotraukose – nufotografuoti Lietuvoje, laisvėje.

Ačiū Nacionaliniam lankytojų centrui, subūrusiam mus į šį renginį.

Stumbro maketo gamybai ir dalomosios medžiagos spausdinimui panaudojome 2 % paramą. GAA „Baltijos vilkas“ bent kol kas nevykdo jokių projektų. Mūsų nuveikiami darbai yra įkvėpti jūsų paramos.

Gintarė Herasimenkienė

GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!