Informacija

Iš Europos Komisijos – raginimas remti apsaugą nuo vilkų

2019-03-14 | Kategorija: Informacija | Komentarų nėra
Aptvaras ir Podhalės aviganis ūkininko Evaldo ūkyje. "Saugi avis" archyvo nuotrauka.

Aptvaras ir Podhalės aviganis ūkininko Evaldo ūkyje. “Saugi avis” archyvo nuotrauka.

Vasario viduryje Europos Komisijos (EK) aplinkos komisaras Karmenu Vella ir žemės ūkio komisaras Phil Hogan išsiuntė bendrą laišką Europos Sąjungos šalių aplinkos ir žemės ūkio ministrams dėl vilkų. Jame primenama, kad vilkas yra saugoma rūšis, o sėkmingas šių plėšrūnų sugrįžimas į jų istorines teritorijas prisideda prie gamtos apsaugos Europoje bei prie bioįvairovės nykimo stabdymo.

Laiške užtikrinama, kad Europos Komisija mato ir supranta iššūkius, kuriuos kelia vilkų sugrįžimas, tačiau, autorių nuomone, su plėšrūnų apsauga susiję konfliktai turi būti sprendžiami kompleksiškai. Nors vilkų medžioklė yra vienas iš galimų sprendimų, ypač probleminių individų atveju, ji negali pakeisti visų kitų konflikto sprendimo būdų. Komisarai pabrėžia, kad itin svarbi yra parama gyvulių apsaugos priemonėms, padedančioms išvengti ar sumažinti žalą.

Laiške primenama, kad 2018 m. lapkritį EK papildė paramos žemės ūkiui gaires. Dabar jos leidžia pilnai kompensuoti apsaugai skirtas investicijas, taip pat padengti ir netiesioginius kaštus, pzvyzdžiui, veterinarines išlaidas, arba darbo kaštus, atsirandančius ieškant po užpuolimo dingusių gyvulių.

Be to, finansinė parama galima ir iš Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai (Kaimo plėtros programos, KPP) bei ES aplinkos ir klimato programos LIFE lėšų. Iš KPP lėšų galima iki 100 proc. remti tokias investicijas kaip apsauginių tvorų ar bandas saugančių šunų įsigijimą, dar daugiau – galima kompensuoti ir nuolatinius šių priemonių priežiūros kaštus.

Laiškas baigiamas raginimu šalims narėms išnaudoti visas šias galimybes ir per kitą finansavimo (2021–2027 m.) periodą.

Džiugu, kad apie apsaugos svarbą ir galimus finansavimo šaltinius šneka pagrindinės Europos institucijos, nes jas mūsų tarnautojai turbūt girdi aiškiau, nei vietinius nevyriausybininkus. Teigiami pokyčiai Lietuvoje prasidėjo jau anksčiau, pavyzdžiui, finansinė parama apsaugos priemonėms iš KPP lėšų numatyta dar šio finansavimo periodo (2014–2020 m.) pabaigai. Tikimės, kad tokios tendencijos išliks ir toliau, atsakingos institucijos sugebės išnaudoti visas Europos finansavimo šaltinių teikiamas galimybes, dėl ko mūsų šalyje ūkininkams bus vis lengviau sugyventi su vilkais.

Visą laišką galite perskaityti čia: http://ec.europa.eu/environment/nature/conservation/species/carnivores/pdf/190211LETTER%20VELLA-HOGAN%20to%20ENV-AGRI%20Ministers.pdf?fbclid=IwAR1Gk6zwhjz8T-S0PqayyxckBA62jHG3i2NOIeKbWdtlBdf2GN_zJ8ccACc.

GAA “Baltijos vilkas” informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!