Lietuvoje

„Baltijos vilkas“ džiaugiasi teismo išvada, kad NVO skundai ginant viešąjį interesą gali būti paduodami administracinių ginčų komisijoms

2012-12-11 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

2012 m. liepos mėn. Gamtos apsaugos asociacija Baltijos vilkas pirmą kartą ėmėsi teisinių veiksmų dėl, jos nuomone, nepagrįstų Aplinkos ministerijos sprendimų gamtosaugos srityje. Organizacija kreipėsi į Vyriausiąją administracinių ginčų komisiją prašydama panaikinti LR aplinkos ministro įsakymą, kuriuo buvo nustatytas šių metų medžioklės sezono vilkų sumedžiojimo limitas. Baltijos vilkas mano, kad įsakymas neatitinka teisės aktų, kurių pagrindu jis buvo priimtas.

2012-07-12 Vyriausioji administracinių ginčų komisija atsisakė nagrinėti skundą, kaip nežinybingą komisijai, nurodydama, kad skundai dėl viešojo intereso gynimo turi būti paduodami teismui, o ikiteisminis ginčų nagrinėjimo būdas – paduodant skundą administracinių ginčų komisijai – neva tokiu atveju nėra galimas. Baltijos vilkas šį komisijos sprendimą apskundė kaip nepagrįstą, tačiau tuo pat metu taip pat padavė skundą dėl aplinkos ministro įsakymo ir Vilniaus apygardos administraciniam teismui (teismas priėmė Baltijos vilkas skundą dėl ministro įsakymo ir jis šiuo metu yra nagrinėjamas).

2012-12-03 Vilniaus apygardos administracinis teismas, spręsdamas Baltijos vilkas skundą dėl Vyriausiosios administracinių ginčų komisijos atsisakymo nagrinėti Baltijos vilkas skundą dėl ministro įsakymo, padarė išvadą, kad Baltijos vilkas teisingai aiškina Administracinių bylų teisenos įstatymą. Komisija nepagrįstai laikė, kad skundai, kuriais ginamas viešasis interesas, privalo būti paduodami teismui. Baltijos vilko skundas nebuvo patenkintas vadovaujantis tik tuo, kad skundas dėl ministro įsakymo, nustatančio vilkų sumedžiojimo limitą, jau yra priimtas ir nagrinėjamas Vilniaus apygardos administracinio teismo.

Baltijos vilkas džiaugiasi pasiekęs principinę pergalę, sudarančią sąlygas nevyriausybinėms organizacijoms ginant viešąjį interesą kreiptis į atitinkamas administracinių ginčų komisijas, siekiant greito jų skundo išnagrinėjimo.

Tuo pačiu pažymime, kad Vilniaus apygardos administracinis teismas šiuo metu nagrinėja Baltijos vilkas skundą dėl LR aplinkos ministro įsakymo dėl šių metų medžioklės sezonui nustatyto vilkų sumedžiojimo limito. Baltijos vilkas dės visas pastangas, kad šis procesas būtų sėkmingas.

Išsami informacija apie teisminį ginčą.

GAA Baltijos vilkas informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!