Informacija

Ar tikrai mažiau vilkų – mažiau problemų?

2013-03-19 | Kategorija: Informacija | Komentarų: 3

Pakeiskime nuomonę apie vilkus. Paremkite iniciatyvą.

Daugumoje šalių, taip pat ir Lietuvoje, vilkų gausa vis dar laikoma grėsme žmonėms, nesiliauja diskusijos, kaip išspręsti su jais siejamas problemas, o jų nauda ir žavesys lieka neminimi. Linkstama palikti patį mažiausią įmanomą vilko populiacijos dydį, kuris užtikrintų tik vilko kaip rūšies egzistavimą, o ne jo pilnavertį vaidmenį gamtoje.

Kodėl taip elgiamasi?

Vilkas nemielas ūkininkams ir medžiotojams. Ūkininkams jis atneša nuostolius, nes pjauna jų gyvulius. Medžiotojai vilką mato kaip konkurentą, nes misdamas kanopiniais žvėrimis vilkas suėda dalį galimo jų medžioklės laimikio. Aplinkos ministerija palaiko nuostatą, kad vilkų populiacijos gausa turi būti griežtai reguliuojama. Be to, žmonės tebebijo vilko – kad neužpultų jų miške ar prie kaimo, neišgąsdintų vaikų. Šios pagrindinės neigiamos nuostatos užkerta kelią taikiam žmonių ir vilkų sugyvenimui. Taip nusprendžiama: „Mažiau vilkų – mažiau problemų“.

Argi tai nėra gamtos ir mūsų turtas?

Žiūrint tik per grėsmių prizmę, pamirštama vilko nauda ekosistemai ir nesvarstomos kitokių sprendimų galimybės. Kokią naudą gali atnešti vilkų, kaip gamtos imuniteto, veikla? Būdamas pačioje mitybinės grandinės viršūnėje vilkas yra susijęs vos ne su kiekvienu gyvu padaru miške, taip pat ir su žmogumi. Susilpnėjus vilko veiklai susiduriame su aibe problemų, kurioms spręsti eikvojamos pastangos ir laikas. Išlaikydami vilkus miškuose galime pasiekti ekonominės ir aplinkosauginės naudos. Stabilesnės ir sveikesnės kanopinių populiacijos mažiau kenks ūkininkų pasėliams, mažiau plis ligos, kurių padarinių šalinimas atneša nuostolius. Be to, vilkas gali būti suvokiamas kaip išsaugotos laukinės gamtos simbolis. Galime didžiuotis, kad po beatodairiško vilkų naikinimo Lietuva tebėra vienas iš nedaugelio Europos regionų, kuriame galima išgirsti šių nuostabių žvėrių staugimą. Kokios gali būti turizmo bei savęs pristatymo Europai galimybės? Tai – tik keletas pavyzdžių apie vilko vaidmenį ir žmogaus, ir gamtos gyvenime.

Išmokime sugyventi

Pagrindinė geresnių sprendimų kryptis – tai mums, žmonėms, išmokti sugyventi su vienu iš didingiausių Lietuvos žvėrių. Padėti ūkininkams saugoti savo gyvulius draugiškais aplinkai metodais. Skatinti medžiotojus išlaikyti sveikas ekosistemas ir leisti gyventi vilkų šeimoms. Supažindinti gyventojus su vilkų prigimtimi ir saugaus elgesio miške taisyklėmis.
Paremkite GAA „Baltijos vilkas“ iniciatyvas šviesti, pažindinti visuomenę ir spręsti konfliktus, susijusius su vilkais. Skirkite 2 proc. nuo pajamų mokesčio ir Jūs patys prisidėsite prie geresnės aplinkos vilkui ir žmogui. Surinktas lėšas planuojame panaudot skleisdami darnaus sugyvenimo su vilkais idėjas.

Ketiname:
  • bent elektronine forma išleisti žinyną ūkininkams apie vilkų užpuolimų prevencijos priemones;
  • dalyvauti 2013 metų stambiųjų plėšrūnų apskaitoje ir rezultatų apibendrinime. Siekti apskaitos tobulinimo, ieškoti alternatyvių plėšrūnų populiacijų būklės vertinimo būdų;
  • toliau dalyvauti rengiant Vilko populiacijos valdymo planą, atstovauti gamtosauginę poziciją;
  • plėsti tarptautinį bendradarbiavimą, dalyvauti LCIE veikloje, siekti geriausių pasaulinių praktikų, kaip sugyventi su vilkais, taikymo Lietuvoje;
  • į gamtos pažinimo bei gamtos apsaugos veiklas įtraukti kuo daugiau visuomenės narių: skatinti savanorių dalyvavimą apskaitose, organizuoti pėdsekystės kursus, paskaitas ir seminarus, ieškoti naujų priemonių ir būdų skleisti gamtosaugos idėjas.

Būkime drąsesni nei senosios Europos šalys. Būkime modernūs vertindami gamtą kaip didžiausią turtą!
Daugiau informacijos apie GAA „Baltijos vilkas“ jau nuveiktus darbus bei paramos skyrimo instrukcijas rasite adresu https://www.vilkai.lt/parama/2-procentai

Ačiū, kad palaikote.
GAA „Baltijos vilkas“

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!