InformacijaLietuvoje

47 tūkst. žmonių ragina Seimo narius balsuoti prieš lankus ir prožektorius medžioklėje

2018-05-23 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Šiandien GAA „Baltijos vilkas“ išsiuntė Seimo nariams peticiją, kurią palaikantys 47.600 žmonių pasisako prieš medžioklės lankais ir prožektorių plėšrūnų medžioklei įteisinimą. Tokius Medžioklės įstatymo pakeitimus pasiūlė Seimo aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas Kęstutis Mažeika. Ketvirtadienį, gegužės 24 d.,  15 val. Medžioklės įstatymo Nr. IX-966 2, 5, 6, 8, 9, 10, 11, 13, 14, 15 ir 16 straipsnių pakeitimo įstatymo projektas bus svarstomas Seime.

Vos pasirodžius pasiūlymams įteisinti medžioklę lankais Lietuvoje ir leisti plėšriuosius žvėris medžioti su prožektoriais, GAA „Baltijos vilkas“ atkreipė dėmesį, kad prožektorių naudojimas prieštarautų tarptautinei gamtosauginei teisei – Buveinių direktyvai, o medžioklė lankais tėra žiauri pramoga, sukelsianti gyvūnams daugiau kančių. Asociacija paragino visuomenę pasirašyti peticiją prieš šiuos Medžioklės įstatymo pakeitimus ir sulaukė didelio visuomenės palaikymo – per trumpą laiką peticija surinko 47.600 parašų. Tačiau Seimo aplinkos apsaugos komitetas nekreipė dėmesio į GAA „Baltijos vilkas“ pastabas ir visuomenės nuomonę ir pritarė projekto teikimui Seimui.

GAA „Baltijos vilkas“ ragina Seimo narius balsuoti prieš šį projektą, nes:

-          Medžioklės įstatymo pakeitimais siūloma įteisinti prožektorius plėšriųjų žvėrių medžioklei. Įsigaliojęs toks leidimas prieštarautų pagrindiniam ES gamtosaugos įstatymui – Buveinių direktyvai ir grėstų Lietuvai EK bauda.

-          Pataisos iniciatoriai motyvuoja, kad plėšrūnai nešioja ligas, kaip pasiutligę bei niežus, ir tai grėsminga žmonėms. Tačiau šie teiginiai smarkiai perdėti ir net dezinformuojantys – pasiutligės atvejų Lietuvoje nenustatyta trejus metus, niežai yra nesunkiai pagydomi.

-          Medžioklės įstatymo pakeitimais siūloma įteisinti medžioklę su lankais. Medžioklė lanku yra žiauri pramoga, žvėrys patirs kančias dėl sužalojimų strėlėmis. Greitai užmušti strėle yra daug sunkiau nei kulka. Medžioklė lanku skirta komercinių medžioklių dalyviams, tad sumokami pinigai bus svarbiau nei medžiotojų pasirengimas ir gebėjimai.

-          Pataisos iniciatoriai teigia, kad medžioklė lankais kels medžiotojų prestižą. Tačiau visuomenė nepritaria šiai pramogai ir visuomenės nepaisymas ir medžioklės žiaurumas kaip tik smukdo medžiotojų prestižą.

-          Pataisos siūlytojai remiasi tuo, jog lankai yra įteisinti kaip medžioklės būdas kitose šalyse, bet nepamini, kad didesnėje Europos dalyje ji draudžiama būtent dėl žiaurumo.

Nuoroda į peticiją: http://www.priesmedziokle.lt/

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!