Lietuvoje

Vilkų medžioklės sezonas – jau nutraukiamas

2013-01-18 | Kategorija: Lietuvoje | Komentarų nėra

Aplinkos ministras pasirašė įsakymą nutraukti vilkų medžioklės 2012-2013 m. sezoną, kadangi jau baigiamas išnaudoti šiam sezonui nustatytas jų sumedžiojimo limitas (50 vilkų). Aplinkos apsaugos agentūros sausio 16 d. duomenimis, jau yra sumedžioti 45 vilkai. Išnaudojus limitą, nutraukti vilkų medžioklę įpareigoja Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės. Ministro įsakymas įsigalios artimiausiu metu, kai tik bus paskelbtas „Valstybės žiniose“.

Kadangi iki šiol nėra tiksliai žinomas šalies miškuose gyvenančių vilkų skaičius (patikimų duomenų turima tik apie valstybinius miškus) ir dėl to kyla abejonių dėl praėjusiais metais nustatyto jų sumedžiojimo limito, Aplinkos ministerija nutarė organizuoti naują šių gyvūnų apskaitą tiek valstybiniuose, tiek ir privačiuose miškuose. Praėjusią savaitę buvo paskelbtas konkursas vilkų, gyvenančių privačiuose Lietuvos miškuose, populiacijos dydžiui nustatyti.
Naujoji apskaita, pasak aplinkos ministro Valentino Mazuronio, turėtų išsklaidyti abejones dėl tikrojo šalyje gyvenančių vilkų skaičiaus. Remiantis jos duomenimis, bus daromos išvados, kokių priemonių reikia imtis reguliuojant vilkų populiaciją Lietuvoje. Planuojama, kad naujoji apskaita bus atliekama vasario-kovo mėnesiais, sulaukus palankių gamtinių sąlygų.

Aplinkos ministerijos informacija, tel. 8~706 63660

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!