InformacijaLietuvoje

Urėdijos kviečia į vilkų ir lūšių apskaitą

2017-01-30 | Kategorija: Informacija, Lietuvoje | Komentarų nėra

Kol sniegas dar nenutirpo, miškų urėdijų ir valstybinių gamtinių rezervatų direkcijų darbuotojai vasario 7 bei 10 dienomis skaičiuos vilkus ir lūšis pagal jų sniege paliktus pėdsakus. Besidomintys gamta kviečiami prisijungti prie apskaitos ir trumpam tapti pėdsekiais.

Prie apskaitos kviečiami prisijungti visi norintys – praeiti ar pravažiuoti apskaitos maršrutą drauge su miškininku ir pasidomėti vilkais ir lūšimis, pasidžiaugti radus jų pėdsakus. Tai puiki proga visuomenei pasidomėti artimiausiuose miškuose gyvenančiais vilkais ir lūšimis, pabendrauti su miškininku, iš jo sužinoti apie vilkų ir lūšių gyvenimo būdą, patirti, kaip vykdomos žvėrių apskaitos, trumpam pasinerti į miško pasaulį ir tapti pėdsekiu. Norintys sudalyvauti apskaitoje turi būti pasiruošę praeiti miške apie 10-12 km maršrutą, susisiekti su pasirinkta urėdija bent dieną prieš apskaitą ir sutarti dėl dalyvavimo apskaitoje. Urėdijų kontaktus galima rasti internete. Ketinantys dalyvauti apskaitoje GAA „Baltijos vilkas“ interneto svetainėje gali susipažinti su pėdsakų vadovu bei apskaitos metodika.

Vykdydami apskaitą miškininkai pildo anketas, kuriose pažymi, kur ir kelių vilkų pėdsakus aptiko. Vėliau šios anketos yra siunčiamos Aplinkos ministerijai, visi apskaitos duomenys analizuojami, vertinant, kurie užfiksuoti pėdsakai priklauso tiems patiems, o kurie skirtingiems vilkams ar lūšims. Galiausiai duomenys apibendrinami ir nustatomas minimalus vilkų ir lūšių skaičius šalyje. GAA „Baltijos vilkas“ atskirai nuo Aplinkos ministerijos atlieka apskaitos anketų analizę.

GAA „Baltijos vilkas“ informacija

Google GmailEmail

Sveiki,
domitės GAA „Baltijos vilkas“ veikla?
Užsiprenumeruokite vilkai.lt naujienas el. paštu ir nepraleisite nė vieno mūsų straipsnio!